| deliaandreea1211 a întrebat:

Hey! Am si eu o problema destul de complicata. Acum doua luni am fost sunata de un numar privat. Apelurile au fost repetate de vreo 10 ori, poate mai mult. De atunci nu s.a mai intamplat nimic. Acum cateva zile, am fost sunata de un numar privat. M.am gandit ca este aceeasi persoana care ma sunase cu cateva luni inainte, asa ca am raspuns. Nu am zis nimic si am lasat persoana sa spuna ce avea de spus. "Alo! Alo!", apoi mi.a inchis. Acum 2 zile am fost sunata in miezul noptii de UN NUMAR PRIVAT.

Credeti ca ar fi aceeasi persoana si cum pot sa fac sa nu ma mai sune numerele private?

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Pune telefonul pe mod avion seara.

| neutrino a răspuns:

Cineva se joaca cu tine: nu mai raspunde la numerele private.

| AliGab a răspuns:

Orice telefon are optiunea de a bloca apelurile necunoscute. Ar trebui ca aceasta optiune sa fie pe undeva pe la setarile apelurilor.