| roxyana03 a întrebat:

Hey buna, am o problema, de aceea va cer sa ma sfatuitii ce sa facbig grin crying seara cand merg la mine in camera mea, am o frica in mine, imi este frica, ca dimineata sa nu ma mai scol, sau se aud cainii pe drum, stau la casa, si imi este frica imi trec tot felul de ideii prin cap, si nicii nu pot sa adorm, noaptea canmd totii dorm in camerele lor numai eu pe la 1-2 noaptea sunt treaza si nu stiu ce sa fac. imi dati niste sfaturii? voice ati face? dau FUNDA+VPT

Răspuns Câştigător
| MeGustaaaaa a răspuns:

Asa mi-s-a intamplat si mie...
Una dupa alta, trebuie sa faci cam asa:
Cand mergi in camera mergi incet si uitate pe hol sau pe unde treci pentru a ajunge in camera. Spune cu voce tare "Nu mi-e frica, nu exista ce am eu in cap!"...
Cand te pui in pat spune si tu Tatal Nostru si roaga-te un pic.
Gandeste-te ca nu e adevarat nimic din ce crezi tu si incearca sa adormi dar nu te gandi daca ti-se face somn la lucrurile din capul tau!
Tu gandesti negativ...Trebuie sa te opui.
Eu nu pot adormii noaptea daca nu ma rog sau macar sa-mi fac o cruce, asta e in instictul meu...Nu am ce face!
Si mie mi-era frica sa merg in camera si asa am scapat de frica asta.

Succes si alunga frica!:*

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Chiar nu inteleg de ce iti este frica - ai spus prea multe

| Ionela78 a răspuns:

Exact asa sunt si e.cand aud caini ma trezesc si cred ca sunt hoti pe afara.tot la casa stau.il mai aud pe tata pe jos si ma sperii.cand trec masinile alea mari si se aud incontinuu.asta mi s-a intamplat deoarece am vazut un incendiu odata.si mai ales cand trec pompierii doamne sa lesin nu alta.ma gandesc ca are dumnezeu grija de mine si de familia mea si incerc sa ma incurajez si spun "nu mai fi asa! de ce esti asa fricoasa?"imi ai pun castle in urechi si le scot cand sunt aproape adormita sau daca ai televizor il programezi si stai in brate cu un ursulet ceva. funda?

| Ionela78 a răspuns:

Il aud pe tata inn sensul cand vine de afarabig grin

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

E posibil sa iti fi frica de intuneric.Ai putea sa dormi cu lumina desachisa.Dar cu o lumina mai mica astfel incat sa nu te deranjeze.

Somn usor!winking

Răspuns utilizator avertizat