| rou a întrebat:

Hey guys! Am auzit in ultima vreme d la niste colegi care numai despre asta vorbesc,despreun grup numit illuminati.Din pacate unu dintre ei ii si obsedat deoarece numai triunghiu ala idiot il deseneaza de la o vreme.
Deci, ma puteti ajuta sa iteleg ce ii si cu illuminati-ul asta? Ca sa nu mor proasta laughing))) happy big grin mersi dau si funda happy

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Illuminati (pluralul din latinescul illuminatus, "ilumináții") este un nume care se referă la mai multe grupuri, atât istorice și moderne, atât reale cât și fictive.
Ordinul Iluminaților a fost o societate secretă fondată la 1 mai 1776, în Ingolstadt (Bavaria de Nord), de Adam Weishaupt, care a fost primul profesor de drept canonic de la Universitatea din Ingolstadt. Mișcarea era formată din liber-cugetători, liberali, republicani (deci antimonarhici) și pro-feminini, recrutați din lojile masonice din Germania, și a urmărit să promoveze perfecționismul prin intermediul școlilor de mistere. În 1785, ordinul a fost infiltrat, dezbinat și suprimat mai întâi de către guvern bavarez pentru un presupus complot și apoi în întregul stat (Reich) german. Acuzația adusă a fost aceea că scopul ordinului este să răstoarne toate monarhiile și religiile de stat din Europa.
Deci cica ar fi disparut acea grupare. Unii zic ca nu si ca acum conduce in umbra lumea. Unii au ca agrument diferite simboluri aparute in filme sau in videoclipuri. Dar mai bine sa nu te preocupe pe tine lucrurile astea deoarece nu te ajuta cu nimic.

39 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cica ei controleaza lumea din umbra. Ia-l ca pe un mit.

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru T0T):

Iar dau de tine!

| rou explică (pentru T0T):

Asta stiu deja ca e un mit da nu erau ceva stanisti sau ceva de genu?

| rou explică (pentru Anonima0000000000):

De mine sau de GreyN? ca eu nu prea intru pe TPU numai cand nu stiu cv sau ma plictisesc
laughing happy big grin

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru rou):

Acum ai inteles?

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru rou):

De greyNlaughing))

| T0T a răspuns (pentru Anonima0000000000):

winking

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru T0T):

;* cf?

| rou explică (pentru T0T):

Sincer nu ma prea preocupa da am un coleg care ii cam obsedat despre asta laughing))

| T0T a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Ti-am raspuns la intrebarea mea ce fac. Tu ce faci?

| T0T a răspuns (pentru rou):

Multi sunt obsedati de asta... Oamenii mereu tin sa vada conspiratii in tot. Poate sunt dar nu ar trebui sa ne preocupe ceva ce nu putem controla.

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru T0T):

Dansezlaughing)

| T0T a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Serios? laughing Bravo. Pe ce dansezi?

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru rou):

Aai inteles?

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru T0T):

Maneleeelaughing)))

| T0T a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Fain laughing

| rou explică (pentru Anonima0000000000):

Manele laughing))) cica laughing))))))

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru rou):

laughing)

| rou explică (pentru Anonima0000000000):

laughing))))) aii bun ca dansezi pe manele eu pe masa laughing)))

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru rou):

Da bine ca nu pe tavanlaughing

| rou explică (pentru Anonima0000000000):

Copila de unde atata nebunie la tine? ai baut clor sau ceva? laughing)))))))))))))))))))

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru rou):

laughing)))))))))))))))))))))))

| rou explică (pentru Anonima0000000000):

Ups scuze de fapt eu am baut clor laughing)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Daca mai cunoaste sunt si mai nebunalaughing))

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru rou):

laughing)))))))

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru T0T):

Cum te cheama?

| rou explică (pentru Anonima0000000000):

Te intrec nimeni dar nimeni nu ii mai nebun ca mine crede-ma laughing)))

| T0T a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Crede-ma sunt mai anonim ca tinewinking

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Eu ies va pup;* laughing

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru rou):

Va las papa

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru rou):

Te cred, nu ma pun cu nebuna laughing)))))))))

| rou explică (pentru Anonima0000000000):

Bravo ai invatat ceva laughing)))))

| T0T a răspuns (pentru rou):

Illuminati (pluralul din latinescul illuminatus, "ilumináții") este un nume care se referă la mai multe grupuri, atât istorice și moderne, atât reale cât și fictive.
Ordinul Iluminaților a fost o societate secretă fondată la 1 mai 1776, în Ingolstadt (Bavaria de Nord), de Adam Weishaupt, care a fost primul profesor de drept canonic de la Universitatea din Ingolstadt. Mișcarea era formată din liber-cugetători, liberali, republicani (deci antimonarhici) și pro-feminini, recrutați din lojile masonice din Germania, și a urmărit să promoveze perfecționismul prin intermediul școlilor de mistere. În 1785, ordinul a fost infiltrat, dezbinat și suprimat mai întâi de către guvern bavarez pentru un presupus complot și apoi în întregul stat (Reich) german. Acuzația adusă a fost aceea că scopul ordinului este să răstoarne toate monarhiile și religiile de stat din Europa.
Deci cica ar fi disparut acea grupare. Unii zic ca nu si ca acum conduce in umbra lumea. Unii au ca agrument diferite simboluri aparute in filme sau in videoclipuri. Dar mai bine sa nu te preocupe pe tine lucrurile astea deoarece nu te ajuta cu nimic.

| Mayar a răspuns:

Illuminati nu exista, masoneria da, illuminati, nu, si e o mare diferenta intre cele doua : "Ordinul Iluminaților a fost o societate secretă fondată la 1 mai 1776, în Ingolstadt (Bavaria de Nord), de Adam Weishaupt[1], care a fost primul profesor de drept canonic de la Universitatea din Ingolstadt[2]. Mișcarea era formată din liber-cugetători, liberali, republicani (deci antimonarhici) și pro-feminini, recrutați din lojile masonice din Germania, și a urmărit să promoveze perfecționismul prin intermediul școlilor de mistere. În 1785, ordinul a fost infiltrat, dezbinat și suprimat mai întâi de către guvern bavarez pentru un presupus complot și apoi în întregul stat (Reich) german. Acuzația adusă a fost aceea că scopul ordinului este să răstoarne toate monarhiile și religiile de stat din Europa."

Deci NU MAI EXISTA ILLUMINATI! Macar atata sa stiti! Se numesc masoni - masonerie.
Ei vor sa controleze lumea, deci desigur ca incep cu fiintele tinere, crude care pot fi usor manipulate. Cauta pe internet. Sunt atatea documente scrise pentru a fi predate in scolile masonice, sau carti scrise de masoni ajunsi la un grad destul de inalt. Cauta si o sa gasesti atatea, incat nici nu o sa iti ajunga timpul sa le citesti!

Hai totusi, uite adevarul concentrat si spus pe intelesul tuturor >> http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?item=4401&lang=RO
Sper sa te lamuresti!

| rou explică (pentru Mayar):

Mersii acum nu mai mor proasta laughing))))))

| Anonima0000000000 a răspuns:

Iluminati sunt sau este diavolul intr-un fel si vedetele nu numai ele apeleaza la ei si isi van sufletul pentru bani, sa fie cunoscuti etc iar cand odata ce sufletul lor este vandut iluminati ii controleaza si fac gestuuri urate etc daca vrei sa stii mai multe inta pe youtube si cauta iluminati pa te pupic;*

| Sobru a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Nu ai absolut nicio cunoştinţă despre această organizaţie, nu mai vorbi prostii aici că te-a crede stimabilul care a pus întrebarea.

Nu erau/sunt satanişti. Satanismul e altă mâncare de peşte.

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru Sobru):

?

| AndreeaFlorentina09 a răspuns:

Sunt niste de aia satanisti cu diavolu de controleaza ei lumea laughing)) cu semnele lor ♀É☼♀♥☺☺♣♠○◘qsd◘N3╫7½E☼E87

| D3o a răspuns:

Este/Era un grup de persoane din Bavaria de Nord(Germania). Grupul era/este anti-monarhic. Funda?