| RainmakerX a întrebat:

Hey!

"Să fii modest faţă de superiori e o datorie, faţă de egali, curtoazie, faţă de inferiori, nobleţe." -Benjamin Franklin

Ce parere aveti? Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| lauraaaaaaaa33 a răspuns:

"Sa fii modest fata de superiori e o datorie" da, asta este adevarat, insa eu cred ca depinde si ce fel de persoane sunt cei superiori tie, iti pot fi superiori, insa pot totusi sa fie niste oameni rai, fii modest fata de ei, insa ai grija ca ei sa nu se foloseasca de faptul ca iti sunt superiori, atunci, din punctul meu de vedere fraza asta nu mai e valabila.
"Fata de egali, curtoazie" asta mi se pare adevarata, insa, din nou, unii dintre ei poate vor avea impresia ca nu iti sunt egali, ci superiori, atunci, asta va fi o dovada ca nu iti sunt nici superiori, nici egali, ci inferiori
"Fata de inferiori, noblete" e adevarat insa daca ei nu stiu faptul ca iti sunt inferiori si au impresia ca iti sunt superiori tu iti decizi metoda prin care sa le arati ca nu ai dreptate (daca vrei) cu, sau fara noblete

16 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Da e adevarat mai ales in legatura cu ultimawinking

| Croampa a răspuns:

Credeam ca e din Breaking Benjamin! -.-

In legatura cu citatu': asa-i!

| RainmakerX explică (pentru Croampa):

Prea mult rock rolling on the floor

| Croampa a răspuns (pentru RainmakerX):

"Poti opri un rocker sa asculte rock, da' nu-l poti opri in a mai fi rocker!" - CreepyCroampaProxy 2015

Aplauze! * aplauze*

| RainmakerX explică (pentru Croampa):

ⓢⓞ ⓣⓡⓤⓔ!

| Croampa a răspuns (pentru RainmakerX):

Mersi, mersi! big grin

Acum pune o intrebare tot pe conversatii cu citatul meu si intreaba: " pareri? E adevarat?" Si spune a cui e citatu'! big grin

| RainmakerX explică (pentru Croampa):

Neah.

| VibeTrix a răspuns:

Da.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superiori? Egali? Inferiori? Hmmm...
Toti trebuiesc tratati la fel ....cu datorie, curtoazie, noblete happy

| L1feDRAIN a răspuns:

Posibil, da.

| Kenya a răspuns:

E adevarat.

| Amegadaisuki a răspuns:

Daaa este super tare citatul

| RainmakerX explică (pentru Amegadaisuki):

big grin Ma bucur ca-ti place!

Răspuns utilizator avertizat
| 24082000 a răspuns:

Da happy