| lMikyI a întrebat:

Hey! Știu ca o sa sune puțin ciudat dar, vreau sa învăț sa vorbesc engleza, adică știu sa vorbesc ( si sa scriu ) dar parca ceva mă opreste ( mie puțin - mai mult - rusine ), adică imi este frica sa nu gresesc si sa randa lumea de mine ( da știu sunt puțin narcisista).
In fine!
Ce vreau sa va rog, cine știe foarte bine engleza ( si româna, normal ) si are chef sa vorbească mult trimitetimi un mesaj privat cu email-ul vostru si va adaug eu in lista mea de prieteni.
Sau dacă aveți alte modalități de a învață vorbitor in engleza, va rog sa mă anunțati.
Multumesc anticipat!
FUNDA

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e nevoie la inceput sa te auda nimeni. poti vorbi de una singura desi efectul nu e acelasi. inscriete la niste cursuri suplimentare

| Hevnoraak a răspuns:

Eu am învățat engleza fără profesor sau cursuri.
Știu multă engleză dar am probleme la gramatică și conversații în schimb înțeleg orice text în engleză.
Cel mai mult am învățat din jocuri.Dar după ce am avut acces la internet am crescut în proporție de 100%.