| AkiseAru a întrebat:

Aceasta intrebare este despre jocul "Blue Whale".

De ce ti-ai face una ca asta?
De ce copiii au fost atrasi de asta? De ce ti-ai taia mana cu lama, doar pentru o prostie de joc de pe internet?
De ce?
De ce ai creea un joc ca acesta?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru ca face parte din aceea comunitate, acei copii sunt depresivi sau naivi,dogmatici,antisociali etc
indiferent daca era creat sau nu jocul aia tot acolo ajungeau pentru ca parintilor nu le pasa de propi lor copii din pacate,tehnologia are o limita te ajuta dar asta nu inlocuieste modul cum am evoluat,am evoluat sa fim sociabili asa a evoluat specia umana,retelele de socializare sau jocurile nu inlocuiesc the real life din contra ele te fac depresiv,macar daca sar informa despre stinta dar nu toata ziua selfie pe Facebook,nu asta e scopul internetului,asta a avut ca scop informarea, ajutarea nu inlocuirea vieti reale, se stie ca internetul cauzeaza dependenta si depresie, traim intr-o lume hotica fara stiinta si ratiune, eu as da internetul copiilor doar in scop informativ atat cum fac japonezi copiilor lor sunt mici oamenii de stiinta da nu fac selfie pe Facebook nu aia cerceteaza stiinta, asta e diferenta intre prostie si dogma

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca odata intrat in jocul ala era mai mult decat un joc. Cei ce au pornit asta au mers mult mai departe chiar la amenintari directe pentru cei care nu respectau regulile. Le aflau adresele de mail, nr de telefon si ii hartuiau pana cand acestia cedau

| Drimmero a răspuns:

Creatorii jocului inca mai traiesc?

| AkiseAru explică (pentru Drimmero):

Nu stiu, dar probabil ca nu, ar merita o moarte chinuitoare si inceata pentru toti tinerii morti si familiile indurerate.

| Drimmero a răspuns (pentru AkiseAru):

Merita sa putrezeasca acesti distrusi,, dar si plozii aia dominati de prostie, vad peste tot la stiri despre jocul ala, dar ei tot il joaca, ce inseamna sa nu-ti supraveghezi plodul/
Parintii au o vina mai mare de 70%

| AkiseAru explică (pentru Drimmero):

''Cei ce au pornit asta au mers mult mai departe chiar la amenintari directe pentru cei care nu respectau regulile. Le aflau adresele de mail, nr de telefon si ii hartuiau pana cand acestia cedau.'' Ce crezi? Plozii sunt de vina? Normal ca parintii, plozii care n-au minte sa le zica parintilor care sa se duca la politie sa denunte acesti creatori ai acestui joc. Plozii sunt plozi, ei normal ca iau totul in serios si chiar cred, sunt amenintati ca familia lor va fi ucisa, ca le va da foc casei cand dorm etc, si plozii normal ca se sperie. Acum sa ne fereasca Dumnezeu, ca oricum jocul va fi sters de tot si cel mai probabil creatorii vor fii condamnati la puscarie pe viata sau chiar moarte (sa speram). Vom vedea.

| Mayhem666 a răspuns:

Am auzit si eu de jocul asta acum cateva zile de la o colega de-a mea. Mi se pare o absoluta prostie. O sa vad si eu pe net despre ce e vorba.

| deeeaqq a răspuns:

1. Pentru că sunt proști, lol.

2. Bcs curiozitate.

3. Nu mă întreba, nu știu.

4. Pentru că ești debil, nu știu ce om normal ar face un joc ca acesta.