| ladyMillion a întrebat:

am ales aceasta intrebare pentru ca mi se pare un subiect bun de discutiibig grin ce parere aveti despre paranormal, puteri paranormale, gen:telepatia, telechinezia, dedublarea, reincarnare, abilitatea de a-ti ridica trupul in aer, al treilea ochi, chakra? lucruri de genu'. mie mi se par foarte misto si vreau sa stiu cat mai multe cazuri reale, intamplari sau alte curiozitati din domeniul astatongue ofer fundita pentru ce mi se pare mai interesant si restul' voturihappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista tot ce spui tu,si da,este un subiect bun pentru discutie.:)
Toate aceste puteri exista in noi,doar ca sunt in stare latenta. Daca ne straduim un pic,putem sa reusim sa le practicam,doar ca asta e problema:cum? Asta incerc si eu sa aflu de ceva timp.
Paranormalul a existat tot timpul,la fel ca si,,normalul,,:) si lumea nevazuta.
Exista spirite,exista ingeri, exista demoni, exista rau.Ai citit marturia Gloriei Polo: http://www.scribd.com/......-26000-809
Invata din ea.Sau intra pe spectrulrealitatii.ro/ e tot ceva interesant.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu nu cred ca exista poate in alta planeta dar pe pamant nu am vazut cazuri asemanatoare.

| Damii a răspuns:

Toate sunt niste superstitii! Chair daca vedem noi la diferite emisiuni chestii din astea (cu fantome, paranormal) nu avem dovada ca e adevarat! Cat despre reincarnare si chestii din astea sunt niste superstitii in care cred hindusii si budistii! Totusi, noi credem in Dumnezeu sau in budha si toate prostiile astea? Daca am crede in asa ceva...iti spun eu ca toata lumea ar ajunge la nebuni! Na...asta e parerea mea! Sa nu crezi ca te contrazic! Daca tie ti separe misto, e parerea ta!

| Edwward a răspuns:

Exista tot ceea ce spui tu, ai nevoie de al treilea ochi pentru a le realiza pe toate, totul consta in cat de dezvoltate sunt chakrele tale happy