| Sima_Alina_1994 a întrebat:

Buna stiu ca pare absurd probabilhappycrede cineva in paranormal in puteri paranormale?

21 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Eu nu le-as numi paranormale, atata timp cat tu esti creatoarea realitatii tale, poti face tot ce poti sa-ti imaginezi

| Sima_Alina_1994 explică (pentru Shammal):

Eu le-as numi cu siguranta paranormale! Nu orice am are puterea de-a vedea cu ochiul mintii. Poate nu ma crezi dar chestia asta mi se intampla de mica chiarhappyMultumesc

| Shammal a răspuns (pentru Sima_Alina_1994):

Tu le-ai numi paranormale, uitandu-te la cei din jur insa daca dai peste cineva care iti povesteste ceva similar, tie nu o sa ti se para paranormal, intelegi de ce spun eu ca nu le-as numi paranormale? big grin
cum vad eu aceste premonitii traite de tine- sunt ca o amintire da nu din trecut ci din viitor, nu suntem obisnuiti cu aceasta idee

| Maestra a răspuns (pentru Shammal):

Interesanta teoria ta! Sa stii ca asa e! happy

| RAY a răspuns:

Daca studiezi stiinta vei vedea ca stiinta e foarte magica si interesanta

| sublime89 a răspuns:

Eu unul nu cred deocamdata. Am nevoie de dovezi mai clare decat ce exista pana acum. Dar s-ar putea sa existe lucruri ciudate pentru care nu avem inca o explicatie stiintifica. Asta nu inseamna ca nu au una.

| Lizzu a răspuns:

Si da si nu.

| Exilee a răspuns:

Nu exista asa ceva. Exista puteri demonice care presupune de-opotriva: vrajitoria sau amgia prin: farmece, vraji, descantece, chiromantie, invocarea duhurilor rele, satanism etc...

| Maestra a răspuns (pentru Exilee):

Dar astfel de incantatii nu presupun si o anumita forta interioara?
Intr-un fel sau altul, tot din categoria paranormal face parte (din punctul meu de vedere).

Te urmaresc de ceva vreme, chiar sunt curioasa sa iti aud parerea despre acest subiect!

| Sima_Alina_1994 explică (pentru Maestra):

Da asa este poate ti-ar parea nebunesc nu stiu ce sunt, cine sunt.Dar de mica am aceasta putere in maini la luna sunt sensibila cand o vad pur si simplu devin alta persoana parca sunt hipnotizata de eahappyIn urma cu ceva timp cand eram in clasa a 7 intr-o dimineata m-am suparat pe mama mea si i-am zis:Azi o sa te tai cu cutitu la mana si-o sa te certi cu tata, sa nu zici ca nu ti-am spushappyCand am venit de la scoala mama chiar era taiata la deget si se certa cu tatahappyCand a murit bunicul inainte sa moara mi s-a aratat in vis in sicriu si mi-a spustonguelec pentru totdeauna atunci la 5 dimineata a venit varumiu si mi-a spus:Bunicul a murit, iar eu i-am zis da la 3 dimineatahappySi el a ramas socat.Cand a avut loc un accident l-am simtit inainte sa te intample nu cred ca o pot numii nebunie ca am vazut, am simtit aceste lucruri, si baiatul care a murit in accident este acel baiat din copilaria mea la care i-am spus tu o sa mori de tanarhappyNu mint este adevarat cine are puterea sa creada crede cine trece prin asa cevahappyMultumesc

| Sima_Alina_1994 explică (pentru Exilee):

Si atunci ce sa-nteleg ca sunt o vrajitoare daca pot sa simt si sa fac unele chestii?

| Smo3keWeeD a răspuns (pentru Sima_Alina_1994):

Te rog, da-mi un ID de mess sa putem vorbi.uit-el pe al meu birdsangry441@yahoo

| MaliciousDeath a răspuns:

As spune ca nu, dar faptul ca inca ma grabesc noaptea s-ajung in pat dupa ce inchid becul spune cu totul altceva.

| pastru009 a răspuns:

Buna.
1.Intrebarea este foarte buna(pune multi pe ganduri) si nu este un subiect absurd, este un subiect logic, gandit de multe ori de multi oameni.
Paranormalul are 2 definitii:
1.psihiatrica: adica telekinezia, hipnoza, divinitia etc.
2. si cea ilogica(adica cea paranormala): fantomele, zombii, reincarnarea, zanele-viata dupa moarte si viata frumoasa si minunata a altor creaturi-.
Eu personal cred ca exista, deoarece nu cred ca Dumnezeu a creat doar 3 lumi: noi oamenii,universul si animalele,insectele si pasarile.
De exemplu,O.Z.N.-urile: nu s-a dovedit inca daca chiar daca se zice ca le-am vazut(ori poate a fost gluma unor pusti). Ideea este: cum a spus un om odata: "Ochiul minţii vede cel mai bine atunci când ochii simţurilor rămân închişi."-Jonathan Swift
Sper ca te-am ajutat sa intelegi, ca desi noi credem ca suntem singurii in univers, nu este asa(cu siguranta exista si alte creaturi, ori printre noi, ori departe dee noi).
Funda?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru pastru009):

Hipnoza poate fi practicata de oricine. Nu e nimic anormal in ea. Crede-ma!

| al9264 a răspuns:

Ar putea exista.

| Korb a răspuns:

Nu e deloc absurd, eu cred de ce nu am crede ca exista lucruri dincolo de ratiune?

| ayo8207 a răspuns:

Nu exista paranormal, ci doar lucruri pe care in acest moment nu le putem intelege. Probabil, intr-o zi o sa se vorbeasca despre telepatie cum vorbim acum despre electricitate.

Si da, exista oameni cu abilitati iesite din comun. Rusii au scoala dezvoltata pentru antrenarea acestor abilitati. Americanii recunosc ca folosesc "clarvazatori" in investigatii. Pe perioada proiectului MKUltra au fost facute studii oficiale in acest sens.

| SoulFreeze1 a răspuns:

Omule,crezi ca vei afla raspunsul pe site-ul TPU? Unii iti vor spune ca exista iar altii nu. Uite ceva despre paranormal http://www.youtube.com/user/Xendrius?feature=watch
Te intereseaza despre ufo, fantome, demoni, conspiratii? uitate la link-ul de mai sus.

| Sima_Alina_1994 explică:

Eu cred in asa ceva nu pentru ca am auzit! Ci pentru ca eu de mica am acest dar care incerc sa-i pun frau mi-e frica uneori de ce s-ar intampla.De mica am avut puterea de-a vedea ce unii oameni nu pot vedea. Poate nici unu dintre voi nu ma crede.As putea sa va povestesc cateva din intamplarile mele.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Sima_Alina_1994):

Lasa-mi, te rog, un ID de mess. M-ar interesa sa discutam.