| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU... am patit multe lucruri in ultima vreme am avut multe esecuri. si multe necazuri. mam desp d prieten etc. am inceput sa manank si acum ma si ingras, ink un lucru care numai place si ma supara. dati-mi niste sfaturi sa fiu si eu mai vesela si neaparat sad sa nu mai mai ingras, ci sa slabesk. cel mai bun rasp ia funda mare mare daca functioneaza love struck
Rasp cat mai repede plz k simt k mor puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti spun din experienta proprie cele de mai jos:
Trebuie sa treci peste toate, sa gasesti in orice lucru, oricat de mic, un prilej de bucurie.
Iesi pe afara, obsearva natura, studiaza oamenii, respira adanc aerul, limpezeste-ti gandurile si pune-le in ordine.
Stiu, stiu ca mananci pe baza de nervi, dar cu vointa trebuie sa te lasi.Mananca de 3 ori pe zi(mesele principale). Fa mult sport(inot, sala, dans).
Cat despre iubit, da-l incolo.Mai sunt inca milioane de baieti in lumea asta care merita o sansa din partea ta.

| IryLoveShadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Hey buna sad am citit ce miai rasp. daca poti, lasa-mi id-ul tau intr-un mesaj privat sa mai vb si sami mai povestesti tu cum ai procedat in situatiile astea mai dificile :*

| anonim_4396 explică (pentru IryLoveShadow):

Am trecut de mai multe ori.Mai ales vara trecuta...
Te gandesti obsesiv la acel ceva, pe strada, cand mananci, cand citesti etc.Lumea sta pe loc, nu observi trecerea timpului.
Traiesti intr-o pseudorealitate.
Deodata te imbraci sumbru si vezi mai negru.
Asta trece cu timpul(1 luna? 2 luni?). Daca vorbesti cu cineva este mult mai usor, sau daca te descarci.
Post Scriptum: Poti sa dai si funda, desi nu asta conteaza.Mai intreaba-ma ce doresti, pentru ca este foarte important sa treci peste, altfel vei ramane cu traume.
De aceea este bine ca sa ai prieten de la 18 sau 20 de ani in sus, ca la varsta asta baietii vor doar corpul fetelor...

| IryLoveShadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Hey uite... sunt un pic mai bine, dar intr-o saptamana ma ingrasat 5 kg si nicicum nu le pot da jos. acum k is si sarbatorile nu ma pot abtine d la prajituri si tot felul de mancaruri... as vrea sa nu mai manank nimic k deja chiar aarat ca o vaca crying

5 răspunsuri:
| Rosimina a răspuns:

Uff spune-mi si mei CE FACIII sa te ingrasiii crying((( eu mananc ORI CEEEE [ori ce imi place.]bine inteles ca nu tate alea imi place.laughingdar ma refer la DULCIURI manac oi ce ori cand ca degeaba nu ma ingras, altele se ingrasa de la aier si eu...oh go on nimic laughing Si acum revin al intrebarea ta, incearca sa nu te mai stresezi ca de asta te si ingrasi te superi, mananci, stai suparaa in casa si se pune pe tine... [NUMAI PE MINE NU x( laughing ] sI DESPARTIREA CUPRIETENUL. faTA MEA STAI LINISTIT NU E UNICUL VBAIAT DIN LUMEwinking [ cred ca ti s-a mai spus asta :* ai toata viata inainte numerita pentru un baiat sa te inchizi in tine si sa te stresezi. Iesi cu prieteneele distreazate si in ziua aia ai sa vezi ca te simti altfel dar cand ajungi acasa incearca sa nu'ti mai aduci aminte de probeleme tale ca iar cazi indepresie sad si degeaba. Intra pe net vb cu prieteneele tale intra pe TPU laughing si citeste intrebari spupide [sunt destule pe aici] si razi!
Succes si per sa revii la normal >:d

| IryLoveShadow a răspuns (pentru Rosimina):

Intru pe net si ma uit, rad ma distrez
da nu prea am prieteni ft apropiati deoarece niciodata nimeni nu m-a acceptat asa cum sunt pentru ca sunt mai plinuta.
si degeaba ma duc afr singura sau stau in camera mea si ask muzica pentru ca fostul meu prieten venea d multe ori la mine si mno... parca il vad crying
si asa iar ma duc sa caut mankare sa manank asta ii problema, k fostul meu prieten krek m-a lasat pentru alta pentru ca in ultima vreme nici nu mai vbcrying...