| Marin_Ann_1996 a întrebat:

Am si eu o intrebare... Am un catel care are 3 luni. Imi puteti spune si mie cum sa fac sa nu mai muste si sa fie cuminte!?
Daca musca in continuare cablurile o sa il duc la tara. si nu vreau asta.
Imi trebuie raspuns urgent... va rog

Multumesc mult.

Funda...

1 răspuns:
| Andrada003 a răspuns:

Catelusilor mici le cresc dintii si simt nevoia sa roada.Am si eu caini si stau la curte.S-ar putea sa roada pana la un an, dar il poti dezobisnui.Incearca sa-l supraveghezi, iar dupa ce vezi ca se duce la cabluri cearta-l putin.Invata-l ce inseamna cuvantul "nu" sau "nu ai voie".Ii poti cumpara jucarii speciale pentru a uita de cabluri. Poti acoperi cablurile. Daca nici asta nu merge, pune putina boia pe papuci sau ce roade el.O sa invete ca asa zisa mancare nu are gust bun.