| numerandom17 a întrebat:

Hey TPUhappy
As vrea sa imi comand ceva de pe eBay si nu stiu daca trebuie platite sau nu taxe postale...am gasit cateva produse la care scrie Free Shipping dar nu stiu daca o sa vina chiar gratis din america pana in romania..deci asta as vrea sa va intreb.
Daca ati comandat si voi sau stiti pe cineva care a comandat de pe site, sa imi spuneti daca costa taxe postale.
Va multumesc,
P.S. Funda!laughing)

Răspuns Câştigător
| 000MadMAX000 a răspuns:

Pai mai demult am cumparat si eu de pe eBay si scria acolo la transport Free Shipping Worldwide, am platit doar produsul.Acum depinde ce vrei sa cumperi, unii mai sunt si tepari deci ai grija.

| numerandom17 explică (pentru 000MadMAX000):

Pai si eu vreau sa comand tot produse free shipping doar ca nu eram sigura daca nu costa si ceva taxe.
dar cand spui tepari, la ce te referi?
adica ca nu imi trimit produsul sau ca pun si taxe postale?

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru numerandom17):

Ma refer la ambele, inainte sa comanzi, uitate la calificativele si la feedback-ul vanzatorului, nu de altceva da nu cred ca vrei sa te trezesti cu altceva in pachet.tongue...da de curiozitate ce vrei sa iti cumperi?

| numerandom17 explică (pentru 000MadMAX000):

Vreau sa imi iau niste colanti, o geanta si ceva accesorii(lanturi si cercei)winking si o prietena de-a mea vrea sa isi ia si ea ceva si nu eram sigure daca sa ne luam sau nu pentru ca nici ea, la fel ca mine nu stia daca sunt taxe postale
Deci daca la calificative au note bune inseamna ca nu o sa am probleme?
Si da! Nu as vrea sa ma trezesc cu...altcevalaughing in pachet.
Tu din ce judeti esti? eu sunt din mures si cineva mi-a spus ca coletul se aduce la gara.e adevarat?

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru numerandom17):

Foare tare, pai da daca are calificative bune si cat mai multe nu o sa ai probleme, eu sunt din Iasi, nu am idee daca se aduce la gara mie mi la adus cineva acasa, eu nu eram acasa atunci cand a venit si l-a luat un prieten si mi l-a adus.Am un prieten care a comandat un telefon de pe ebay si a primit o punga de suruburi.laughing deci de aia ziceam.Dar te intreb si eu dc vrei sa iti iei de pe ebay? gasesti si pe la noi, cauta pe okazii.

| numerandom17 explică (pentru 000MadMAX000):

Pai..pe ebay sunt si chestii mai faine si imi ieftine, care nu sunt folosite..si okazii e un site ok doar ca pe okazii sunt si mai scumpe si...nustiu sigur in ce stare sunt..dar..mersi oricum pentru raspunsuriwinking

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru numerandom17):

Da cam ai dreptate, cu mare placere.:*