| Joanna7 a întrebat:

Cateodata imi trece cate un fior prin minte ca noi suntem muritori si ca in viata sunt si lucruri triste.Eu sunt foarte apropiata de familia mea si incerc sa nu o supar dar reusesc sa ma supar pe mine.Eu in viitor vroiam sa ajung un medic veterinar care sa ajute toate animalele dar cand vad ca si oamenii ar avea nevoie de ajutor as vrea sa le dau la toti ceea ce isi doresc.Tot timpul privesc in trecut si ma gandesc ca totul ar fi fost bine daca nu ar fi existat unele momente, ma gandesc daca va mai exista un viitor sau un 2020 voi ce credeti? eu vreau ca totul sa decurga bine numai ca nu e dupa mine.Lumea se schimba.Cand vad cate un jaf sau ca cineva a fost rapit sau omorat mor de tristete.Se spune ca va fi un razboi in Statele Unite si va dati seama ce va fi...Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| CristiB93 a răspuns:

Asa este, suntem muritori si in viata vom avea necazuri si probleme,dar vor fi si lucruri bune si fericire,trebuie sa stii ce alegeri sa faci si nu te mai uita la televizor,degeaba vezi lucrurile rele care se intampla un lume pentru-ca nu ai cum sa faci ceva ca sa ajuti chiar daca iti doresti asta, televizorul ne sperie,ai vazut la stirile pro tv,arata atatea lucruri rele si crime, violuri etc, dar pentru ce trebuie sa stie lumea asta?, nu are nici un rost, nu ne ajuta cu nimic, incearca sa fi fericita in lumea in care traiesti tu, nu cu ceea ce iti prezinta televizorul, el iti modeleaza comportamentul, te influenteaza, traieste in lumea reala, nu in cea prezentata de televizor, mai bine este sa citesti si cel mai important, pastreaza o legatura cu Dumnezeu pentru-ca fara el nu poti fi fericita.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Medicii romani care iau spaga n-ar trebui sa aiba dreptul in meseria lor si in rest asta e viata, daca exista un bine si un rau vedem multe pe pamantul asta.

| clorhidrat a răspuns:

Nu te mai uita la televizor, sau cand vezi o stire trista schimba canalul. Iar apoi incearca sa iti umpli mintea cu lucruri ce te fac fericita, sa mergi la un picnic / gratar cu familia; sa dansezi pe muzica preferata; sa faci o plimbare prin padure. In plus, fii optimista caci maine s-ar putea sa fie mai rau decat azi.