| AlexandraAndree899 a întrebat:

Hey TPU...
Cum sa fac sa nu imi mai placa o de o fata? E o prietena foarte buna si nu vreau sa o pierd...

2 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

Cum a spus si Drimmero, cam greu sa faci asta, mai ales si daca ea e prima de care te-ai indragostit...DAR NU LASA CUVINTELE MELE SA TE DESCURAJEZE. Am pățât si eu iar procesul de "trecere peste" nu este unul atat de scurt DAR, se poate.
1. Incearca cat mai mult sa nu te gandesti la ea la nivel romantic, ci ca la o persoana. egala tie, fiindca banuiesc ca ai construit un fel de piedestal pentru ea, si ca o consideri o fiinta superioara pe care o admiri la nivelul cel mai inalt
2. Incearca sa iti largesti orizonturile si sa vezi/cunosti alte persoane care sa aiba sentimente reciproce fata de tine. Chiar daca nu o sa gasesti acum pe cineva, cauta ceva care sa iti distraga gandurile de la fata din prezent. Poate ca un personaj dintr-un film/serial ti-a atras atentia. Cauta informatii despre persoana care il interpreteaza, distrage-ti gandurile cu informatii, imagini, detalii.
Astea ar fi recomandarile mele pe moment. Cam de cat timp crezi ca ai inceput sa o placi? Si cat de sigura esti ca ea nu te-ar putea privi asa cum iti doresti tu?

| Drimmero a răspuns:

Daca esti lesbianca, e cam greu, e de natura ta acest lucru.