| EmiliaSd88 a întrebat:

daca-ti faci abonament pentru mijloacele de transport in comun din Iasi, acesta cuprinde tramvaiele cat si autobuzele sau trebuie abonamente separate?

1 răspuns:
| leapșa a răspuns:

Daca esti student, iti poti face abonament pe toate liniile de tramvai si autobuz si platesti parca 15 lei.
In fine, daca ruta autobuzului e la fel cu cea a tramvaiului, poti merge cu amandoua. Dar de obicei o intrebi pe tanti care vinde bilete si ea-ti scrie pe abonament numberele rutelor.