| emmaandme a întrebat:

dau funda stiu ca intrebarea asta este foarte ciudata dar am nevoie de ajutor. Deci de o vreme am inceput sa fiu cam obsedata de Tom Kaulitz si nu mai vreau, am 18 ani am avut si iubiti dar de la un timp nu imi mai arde de nimic doar sa ma uit la poze si melodii tokyo hotel si e o senzatie ciudata adica nu am mai fost pana acum asa ma simt ca o ciudata si vreau sa nu imi mai placa de el straight face pur si simplu ma intristez cand ma gandesc ca nu il voi intanli vreodata or something ...cu toate ca nu ar fi imposibil pentru ca parintii mei deja sunt in Germania exact in orasul in care locuieste el si va trebui sa merg si eu straight face. Va rog eu mult cum imi poate disparea starea asta dau funda :*

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu un strop de realism.
Tii la tine,te iubesti?
Asta ar trebui sa faci.
Tu,esti cea mai importanta persoana pentru tine si mi se pare nedrept sa te condamni la o dorinta aproximativ irealizabila.
E un mic foc de paie si o fixatie care iti face rau,realizeaza lucrul asta si cauta sa-ti umpli mintea,timpul si inima cu lucruri care iti plac foarte mult.
Va trece acest moment,cu cat te reintorci la viata mai repede,realitatea imediat inconjuratoare ar trebui sa te impulsioneze.
Vine primavara,iesi din casa,bucura-te de cerul senin,de un copil zambind intr-un carucior,de-o pisica alergand dupa fluturi aiurita,viziteaza magazine si compune-ti in minte noua ta tinuta de primavara,fa-ti planuri pentru viitorul apropiat si alunga orice gand care te-ar putea intrista.
Poate ai nevoie de un prieten care sa te asculte si sa te inteleaga,poate esti putin cam singura, cauta sa socializezi.
Dar, revino-ti.
Nu e drept ce-ti faci, nu e fair play sa te chinui singura in felul asta!
Invata din nou sa te bucuri, de lucruri simple!
happy

| cristimihailov a răspuns:

Gandeste-te ca are 16 ani si ca e prea mic pentru tine. Nici nu ai voie sa il atingi ca te poate da in judecata.

| emmaandme explică (pentru cristimihailov):

Are 24 de ani...

| cristimihailov a răspuns (pentru emmaandme):

Ce a mai crescut nebunul...

Tipul acesta de dragoste, este toxic. Pentru ca te iubesti pe tine in mintea ta pentru ceea ce el ar putea reprezenta pentru tine.

Stiu, e cam ciudat spus, dar cam asa este.

Poti sa citesti faza cu Justin Bieber: http://www.tpu.ro/......rnicia-si/

Sau asta ca e mai clara:
https://www.facebook.com/......461856613/

Treci peste. Iesi in club. Mergi la un bar. Iesi printr-un parc. Fa-ti niste prieteni.
Traieste-ti viata. Abia a inceput. Nu o inchina unei poze. Crezi ca ai dreptul sa fii fericita? Daca da. Atunci cu siguranta nu cu nu stiu cum il cheama.

Ti se pare gresit?

| MissDevilish666 a răspuns:

Oh,stai liniștită.
Îți va trece în câteva zile...luni...ani big grin.