| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Deschid si eu un subiect de conversatie adresat tuturor baietilor adolescenti si tinerilor barbati. Avand in vedere ca multe fete se confrunta cu teama de a fi criticate pentru vergeturile si celulita aparute in mod firesc ca urmare a unei dezvoltari bruste a organismului, vreau sa va intreb daca considerati ca acestea pot "eclipsa" frumusetea unei fete. Cu alte cuvinte, cat de mult influenteaza acestea alegerea partenerei, comparativ cu celelalte calitati (nu are sens sa le precizez, pentru ca importanta lor difera de la un baiat la altul)?
Iar pentru cei care au avut sau inca mai au iubite care s-au confruntat cu aceasta afectiune: A influentat acest aspect inestetic viata voastra de cuplu? Daca da, cum? Ati reusit sa remediati problema? Si iarasibig grinaca da, cum?
Astept raspunsuri sincere, dar care sa nu fie jignitoare la adresa celor care se confrunta cu astfel de probleme.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Sincer... Iti faci griji degeaba.
Personal nu ma intereseaza aspect, nu m-am gandit vre-odata la acest aspect.
Asta ar fi cea mai mica problema la o posibila partenera.
Daca restul e oke, nu ma intereseaza ca are vergituri sau celulita cell putin cat nu sunt in exces.
Si pana la urma nici macar nu sunt la vedere asta daca te imbraci ceva mai "decent"...

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Ai dreptate in legatura cu decenta. Insa daca vorbim de o relatie intre 2 tineri ( nu de 15-16 ani evident, ci de 20 ), cred ca intr-un spatiu intim este depasita orice limita a decentei.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

In orice caz, ti-am inteles punctul de vedere si iti multumesc de raspuns!

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

La acea varsta ar trebui sa stie deja respectivii ca nu exista perfectiune.
Deci nu ar fi nici o problema.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prima impresie o are aspectul fizic deci conteaza, pentru baieti care va place voua conteaza foarte mult, pentru mine mine conteaza sa fie sincera atat dar eu cer imposibilul mereu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mi-a placut foarte mult ca ai subliniat partea cu "baietii care va plac voua". Este foarte adevarat ca daca esti in cautarea perfectiunii trebuie sa fii perfecta. Insa intrebarea era adresata de la o fata normala la un baiat/barbat normal. Asa ca iti multumesc frumos de raspuns! Sa ai o zi frumoasa!happy

| Drimmero a răspuns:

O pata de celulita nu-mi schimba mie dragostea pentru o fata, o pata la caracter o va face! Nu o sa fiu mincinos si voi spune ca la prima vedere conteaza pentru noi aspectul fizic si inteligenta, daca o fata le are pe astea 2, se poate integra in denumirea femeii fatale care te face s-o aplauzi mereu, dar cam greu gasesti fete de genul.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Sunt de acord cu tine. Din punctul meu de vedere, frumusetea aceea adevarata este una din cele mai rare calitati. De aceea este cea mai cautata insusire.
Mersi de raspuns!winking

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Atentie, intelepciunea are un cuvant greu de spus, ea lipseste pentru 'femeia fatala'. Sunt multi care admit ca frumusetea nu conteaza, dar la prima vedere cauta exact aspectul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii care e faza, unii nici nu stiu ce inseamna vergeturi sau celulita da apoi sa le pese de aspectele astea si sa lase formele si frumusetea chipului pe locul doi, asta daca vorbim de fizic.

Cat despre cuplu, nu cred ca se desparte nimeni pe criterii d-astea. Multa crema si sport si aia e.