| RalukaLoveYou a întrebat:

FUNDA! Am o problema... Vreau sa ma ajutati sa o clarific. Iubesc un baiat, si el ma iubeste pe mine.Suntem (am fost) impreuna. Avem ambii 14 ani.Ieri mi-a zis ca nu mai vrea sa fim impreuna pentru ca e prea tanar.Si din motivul asta ne-am despartit.Ce as putea face sa il readuc inapoi, sa fim din nou impreuna? Sau cum as putea sa-l uit? Totusi, am ramas prieteni! Daca aveti chef de batjocora mai bine nu raspundeti... Funda pentru cel mai convingator raspuns!

Răspuns Câştigător
| LoveYouPdi a răspuns:

Buna,Raluka! Stiu prin ce treci! El ar fi trebuit sa aiba un motiv mai concret sa va despartiti nu ca e pre,, tanar``. La 14 ani nu poti sa zici ca esti prea tanar ca la 10 ani. Tu poti sa vorbesti cu el fata in fata sa-i spui sa te priveasca ochi in ochi si sa iti zica adevarul. Daca vrei sa-l uiti incearca sa te imprietenesti cu un alt baiat care sa-ti fie pe plac si sa-l iubesti, apoi vei uita de fostul tinerel. Sau daca vrei sa fii mai smechera ia un baietas si saruta-te cu el in fata tinerelului sa fii sigura ca va vedea, sa isi dea seama ca ai trecut peste iar daca va fi gelos inseamna ca inca te iubeste si o sa va impacati! Sper foarte mult ca te-am ajutat, si ca vei incerca sa folosesti vreo metoda din care ti le-am propus mai sus! Si sper sa va impacati cat mai curand! Pe Curand!

| RalukaLoveYou explică (pentru LoveYouPdi):

Da,dar daca iau un baiat si il sarut, si chestii, par a fi o curva. Nici de 2 zile nu m-am despartit de el si el sa ma vada pupandu-ma cu altul? Se deduce ca nici macar nu l-am iubit. Nu prea imi comvine asa.Multumesc oricum. O sa incerc sa vorbesc cu el!

| LoveYouPdi a răspuns (pentru RalukaLoveYou):

Eu ti-am dat cateva idei, dar crede-ma n-ai cum sa pari o curva.Dar daca l-ai vedea tu pe el sarutandu-se cu o alta fata ai fii doborata.Dar totusi nu e ca si cum l-ai insela pentru ca practic v-ati despartit.Dar daca nu incearca si celelalte variante sa vorbesti cu el fata-n fata, ochi in ochi si o sa fie totul bine!

| RalukaLoveYou explică (pentru LoveYouPdi):

Nu stiu...nu stiu ce sa zic. Acum jumatate de ora m-au sunat prietenii lui si mi-au spus ca e un "tampit" ca s-a despartit de mine. Au spus ca el vrea sa fie din nou cu mine...ce sa mai cred?

| RalukaLoveYou explică (pentru LoveYouPdi):

Oricum iti dau funda ca m-ai sustinut! Multumesc mult de tot:*

| LoveYouPdi a răspuns (pentru RalukaLoveYou):

Pai poate el si-a dat seama de greseala facuta si nu stie cum sa-si ceara iertare, asa ca i-a pus pe prietenii sai sa te sune! Inseamna ca tine la tine si te iubeste si si-a dat seama ca a gresit! Si ca te vrea inapoi! Ma bucur mult pentru tine ca eu cred ca veti fii din nou impreuna! Si sper sa fiti si sa aveti o relatie de lunga durata pentru ca aveti timp mult de acum in colo.Si cine stie daca el ti-e destinat tie poate va casatoriti si ma chemi si pe mine la nunta.)) desi is mai mica ca tine cu un an!

| LoveYouPdi a răspuns (pentru RalukaLoveYou):

Iti multumesc mult pentru fundita1 Dar eu cand am vazut intrebarea ta nu m-a interesat fundita, m-a interesat sa te ajut si ma bucur tare mult ca ti-am fost de folos!

| RalukaLoveYou explică (pentru LoveYouPdi):

Da,suntem din nou impreuna.laughing Iti multumesc pentru ajutorul care mi l-ai acordat! Mult succes si tie in viata! :*

10 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Lai speriat pe saracul baiat... ce iai facut? big grin Pai daca sunte-ti cei mai buni prieteni ce mai poti vrea de la el? Ca sex nu puteti face straight face

| RalukaLoveYou explică (pentru Ichnat):

Vreau sa fim din nou impreuna! Si el nu vrea pentru ca crede ca e prea mic..prea tanar.Dar am ramas prieteni, doar atat straight face

| Ichnat a răspuns (pentru RalukaLoveYou):

Sunt de acord cu AnnaMusic happy du-te la el si spune-i sa se uite in ochi tai... si sa spuna adevarul