| Ca7u7z a întrebat:

imi poate spune cineva solutii de indesire a parului? Eu am parul foarte rar si as vrea sa il am mai des...

1 răspuns:
| Urzi23 a răspuns:

Baza ca sa ramii in cap cu ce mai ai este sa ai grija lui.Eram copil si la tara foloseau o metoda. Tundeau musteriul la 0 apoi luau usturoi de toamna si din curte o bucata de tuci (fonta) ruginita frecau catelul de usturoi de tuci si il frecau cu tuciul pe copil in cap cam cum te scarpini cu stiloul.nu mai stiu cit dura tratamentul dar ai cuvintul meu si in ziua de astazi un unchi al meu are par super.Dar ei la tara se spal la cap numai cu spun de casa si cind dau belelele dupa clatit pun in cana un galbenus de ou umplu cana cu apa il amesteca bine apoi toarna in lighean si se clatesc la cap si freaca bine capul si parul cam 5-10 min apoi il mai lasa 5 min si se sterg cu prosopul.Parul iese ca matasea si ioc belele. Poti sa te duci la dermatolog. Poti face implant de par (deci nu prea creste cu leacuri) bafta si nu am scris in bataie de joc cum fac altii