| pisikutza20 a întrebat:

Salut.as vrea sa mi se indeseasca parul fiindca il am foarte rar, stiti ceva remedii pentru indesire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta atat la indesirea parului, cat si la cresterea acestuia.Maseaza scalpul cu ulei de ricin si lasa-l sa actioneze minimum 30 de minute, dupa care spala-te cu sampon de doua ori(pentru a indeparta uleiul ramas)si clateste bine.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.

4 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

In fiece saptamana inainte de a spala parul, se unge acesta la radacina cu un pamatuf (pe un bat sau un creion se infasoara putina vata si se infasoara apoi cu ata ca sa nu cada vata) cu ulei de ricin si dai la radacina parului si de vrei, poti adauga si usturoi pisat in acesta (caci ajuta la cresterea si indesirea parului ) si apoi se fac prisnite fierbinti cu un prosop pus in apa fierbinte (cat suporta mana ) si repede se pune pe cap si peste prosop se pune repede o punga pregatita ca sa tina la cald radacina parului si prosopul sa se raceasca mai greu, ca uleiul de ricin sa patrunda mai repede si mai bine. Se repeta prisnitele de cateva ori pentru a reusi ca uleiul sa patrunda la radacina. Mult succes si reusita, Lucien.

| Dummi a răspuns:

Minoxidil, e chiar eficient, dar tratamentul poate dura si 6luni-1an

| sysy13498 a răspuns:

Daca esti fatta e greu dar la baieti e usor si eu il aveam rar... ff rar... dar cam in 2007 m-am tuns la 0 ( chel) si apoi creste ff des

| geanina_2349 a răspuns:

Salut! si mamei mele i s-a intamplat aceeasi problema, din cauza vopselei si pe sistem nervos! mergi la farmacie si cumperi un tratament, care consta in niste fiole si un sampon generator.