| AngelWhatt a întrebat:

Hey TPU!
Maine dau teza si la romana si la mate in aceiasi zicrying
Prima ora mate...a doua romana si nu mai stiu nimic mereu mi-a fost frica la romana si mereu uit tot dar acasa imi aduc aminte ca pe poezie...
Cum fac sa retin mai repede si sa retin dau funda:*

Răspuns Câştigător
| MayaVeve a răspuns:

Iei frumos caietul in care ai materialele ce iti vor fi date la teza, citesti cu calm(fara a te gandi la altceva/cineva sau sa admiri peretii si sa remarci ca sunt foarte interesanti) si nu te gandi ca e o tezawinking si ca ai 2 in aceeasi zi. te gandesti simplu ca daca citesti si stii (iti poti lua anumite repede...de ex d-l goe...este naratiune pentru ca este o lucrare epica in proza, de mici dimensiuni, concentrand o singura intamplare la care participa un numar redus de personaje.) te poti agata de faptul ca era un copil rasfatat care nu asculta. si tot asa

iar la mate invata formulele... alea sunt baza uitate pe exercitiile din clasa, pe teme(daca le faci) si vezi fiecare cerinta cum se rezolva. asa vei stii sa rezolviwinking bafta multa la teza sa iei note mari

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Important este sa te relaxezi inainte, sa nu te gandesti la nota...Panica blocheaza memoria,ca sa,,elimine,,cunostintele acumulate tocmai cand nu mai ai nevoie de ele. Daca te relaxezi, ignorand tot ce se petrece in jur, vei reusi sa,, apelezi,, cunostintele din memorie.Cu conditia ca aceste cunostinte sa existe acolo...Succes!