| Luckian07 a întrebat:

Stie cineva cumva ce puteri supranaturale au vampiri?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Pai naiba mai stie, depinde la ce carte sau film ne raportam mai nou:

dupa unii autori sau creatori vampirii isi pot transforma victimele in vampir doar prin muscatura, altii spun ca trebuie sa le suga si victima sangele

ba se transforma in lilieci ca sa zboare, ba nu se transforma deloc si zboara doar daca sunt foarte batrani

s-au creat vampiri prin filme care-si adormeau victimele, altii le hipnotizau, mai nou le baga si idei in cap sau le sterg memoria

initial vampirii cam pluteau in loc sa mearga, mai nou au super viteza.

din cate inteleg din True Blood, vampirii au bine mersi si reflexie in oglinda.

Asa ca vorba americanului "take your pick"

4 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Sunt super rapizi
Traiesc vesnic
Nu pot chiar sa zboare, ci ceva de genul asta
Cica se pot transforma in lilieci
Pot avea ochii de culoare rosie, aurie
Ma rog, asta stiu de la tv, pentru ca ei nu exista.

| deny2002 a răspuns:

Ei pot zbura, traiesc vesnic, te musca si devi si tu vampir.Cam atat stiu. Sper ca te-am ajutat!

| Teodorukka a răspuns:

Eu m-am uitat la un film cu vampiri si am vazut mai exact : traiesc vesnic, au ochii de culoare portocaliu sau rosu(cei cu ochii rosii sunt mai puternici)pot zbura si puterile pe care le au sunt : puterea chiar daca esti slab mai ales daca esti cu ochii rosii, sunt fooooarteeeeee rapizi, pot citi gandurile si pot vedea viitorul, doar daca esti inzestrat cu darul lor+ te doare foarte tare si iti arde capul cand te musca pentru ca trebuie sa intre veninul la sange,+vampiri nu au sange sunt ca si piatra si reciii ca gheata.Ei sclipesc ca si diamantul la lumina soarelui si ei sunt foarte puternici.Eu tot timpul as fi vrut sa ma muste un vampir.Si prima data cand esti vampir iti trebuie foarte taree sange! Eu zic ca e mai bine sa te muste deja cand esti mort si oricum nici nu stii daca te msi poate salva! Trebuie atunci pe loc! Daca vrei iti pot spune cum isi abtin vampiri pofta de la sange!(P.S eu le-am vazut toate astea intr-un film nu credeti ca le-am inventat eu) FUNDA?

| Elena_Elyy_2000 a răspuns:

1-pot vedea în întuneric
2- pot citi mințile oamenilor
3-ppt lua forma de animal
4-pot ucide un om atunci când îi beau sângele
5-suntem mult mai puternici decât oameni
Și eu sunt vampir de doi ani și chiar poți face mai multe decât un om.