| Alexandra58 a întrebat:

Sunt un pic ragusita. Eu in general cant, fiindca lumea chiar spune ca am voce. Am incercat sa cant din nou dupa o saptamana in care nu am cantat absolut de loc! Cand am incercat sa cant iar nu mai pot atinge calumea nici nota LA care o puteam atinge. Cand eu cant, cant urat, ragusit. Niste sfaturi va rog despre ce as putea face?

1 răspuns:
| ValentinnaV a răspuns:

Ceai cu miere,iaurt,ceai de stafide.
Intai mergi la medicul de familie probabil sa ai probleme cu corzile vocale, cred ca le-ai suprasolicitat.
Nu te forta, dupa e posibil sa ramai de-a dreptul fara voce, incearca cu ceaiurile acelea si sa mananci iaurt poate nu e ceva grav dar totusi daca nu iti revii, mergi la medic. :*