| Ioana778 a întrebat:

Heyy! Am o întrebare, care mă macină de mică, cum au putut copiii (de 13-14 ani) să joace în desene? Adică fără facultate, fără nimic? Sincer aș vrea și eu să fiu actriță de mică, dar când mă gândesc că nu am pile, mi se duce gândul. În concluzie, cum reușesc copiii să joace în desene și cum aș putea și eu? Engleza știu, plâns la comandă știu, să joc diferite roluri știu. Dau fundă celui mai informativ răspuns

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să iei contact cu o firmă care face filme, desene.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Au jucat in desene? thinking
Desenele nu sunt filmate, sau cel putin asa era pe vremea mea. Erau desenate. Foloseau "actori" doar pentru voce, iar de multe ori foloseau 1-2 actori talentati, care faceau vocile tuturor personajelor.
Daca te referi la serialele de 10 bani de pe Disney, acolo se vede cat de "profesionist" e totul.
Sunt copii si de 2-3 ani, care au jucat in filme serioase, cu roluri grele. Acolo e vorba de efort serios din partea lor, a parintilor si celor din regie. Multi actori care au inceput de mici, au povestit cum era perioada aia a vietii. Multi au dat de inteles ca ar fi preferat o copilarie "banala", in loc de munca aia.

| Ioana778 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De exemplu in "Jessie" sau "Tabara de vara"

| SilentRain a răspuns:

Se numește Talent
La casting au fost mulți copii iar dintre aia au rămas câțiva