| miky_2929 a întrebat:

Hi TPU.am 17 ani si as vrea neaparat sa ma angajez. tata sa certat cu mama, nu ne da bani, ea are salariu 4 mil.problema e ca sunt la liceu diineata.stiti cumva ce pot face? unde sa ma angajez?

8 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Vezi ceva cu jumate de norma...iti di seama ca lucrand la negru nu vei primi un salariu prea mare dar ai sanse crescute de a-ti gasi un job mai repede.Baftawinking

| miky_2929 explică (pentru ionutzul31):

Mda...dar ce? problema e ca am si 17 ani.si nu sunt majora

| ionutzul31 a răspuns (pentru miky_2929):

Vezi la vreun hotel/restaurant spalatoare de vase, sau orice de genul.Incearca in ziar, poate vezi ceva...eu stiu... thinking

| miky_2929 explică (pentru ionutzul31):

O sa incerc...mersi

| Andrusccaaa a răspuns:

Atunci incearca sa iti faci o infuzie cu ceai de mustel(stai aprox 15 min)dupa care spala'te bine pe maini,si infasora'ti degetele cu care vei incerca sa iti storci punctele negre cu o batistuta curata, si treci la treaba! va fi dureros, si nu te asigur ca vei scapa de ele...macar incearca! sau recomand sa te duci la un salon de infrumusetare, au creme speciale si aparate pentru punctele negre, este destul de dureros tratamentul dar merita!

| miky_2929 explică (pentru Andrusccaaa):

Ce traba are asta cu angajarea?laughing)

| Andrusccaaa a răspuns (pentru miky_2929):

Am scris din greseala aici scuze. =]]]]

| miky_2929 explică (pentru Andrusccaaa):

laughingnu.i nimic