| CinevaAnonimă a întrebat:

Hristos a inviat!

De ce unii aleg sa fie vegetarieni? Care sunt motivele?

(Nu vreau sa supar pe nimeni cu intrebarea. Este doar de curiozitate. )

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Din motive de etica - iubesc in mod exagerat animalele.
Un regim alimentar corect trebuie insa sa contina si 20-25% proteine animale, cu ingaduinta un maxim de 30%. (conform mai multor medici nutritionisti din Germania si Romania, si medici de la centrele REHA din Germania).
Eu mananc carne de 2 ori pe saptamana, in rest, mint simturile cu ciuperci, fructe si legume bogate in proteine.
Si multe seminte, nuci& co.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Vegetarieni, dar sex or*l tot fac laughing

| Xelon a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Doar daca iti pui prezervativ cu aroma de leurda.

| kar1GaNNN a răspuns:

Sa nu se ingrașe si sa duc un stil de viață sănătos, stii tu sport, fructe, legume, multa apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fi multe, multi de grija animalelor altii fac relitie din asta, si spun ca toti care nu mananca ca ei sunt prosti, asta este doar urã.
Eu mananc asa deoarece ma salveaza la bani, nu mai trebuie sa mentin carnea, mirosuri urâte in bucãtãrie, dupa ce inveti sa gatesti ti se pare foarte simplu chiar ca si baiat.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Cica e mai sanatos. Eu nu prea sunt convins ca a nu manca carne e mai sanatos caci toti vegetarienii pe care ii cunosc sunt albi ca varul, sensibili si slabi. Ei incurca "nu manca prea mult" cu "nu manca deloc" ceea ce este o greseala. Acum fiecare cu parerea sa. Unii se gandesc la bietele animale sacrificate si de asta nu mananca dar totusi consuma peste si "fructe de mare".