| anonim_4396 a întrebat:

Http://adevarul.ro/......index.html

Vi se pare ceva exagerat? Sunt femei si barbati care se plang de asta am citit si eu cateva din ele.

23 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Prea putin zis "exagerat".Dar e numai parerea mea.Probabil ca pe multi îi ajuta sa stie ca si altii au trait experiente asemanatoare, sa vorbeasca cu ei, sa-si impartaseasca problemele.Personal nu ma incanta deloc ideea.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da dar cu conbaterea hartuiri esti de acord nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si barbati? Ma mir ca au curajul.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da au fost multi barbati care au spus ca au fost hartuiti ori de o sefa mai in varsta ori de un sef gay care ii amenintau ca isi pierd locu de munca sau ii baga in alte alea urate

| Victor453 a răspuns:

Nu prea cred ca este exagerat, in ziua de azi se mai intampla abuzuri sexuale mai groaznice de cit acestea!

| ionutrusin a răspuns:

Nu neaparat, dar uneori sunt si fabulatii...

| Freya1 a răspuns (pentru ionutrusin):

Lasand la o parte fabulatiile am trait si eu cateva lucruri si stiu ce inseamna.Si nu cred ca cineva ar fabula cu asa ceva

| ionutrusin a răspuns (pentru Freya1):

Nu am spus ca nu sunt si cazuri reale! Dar sunt si persoane care daca nu le bagi in seama mai mult decat trebuie incep sa fabuleze si sa faca rau!

| Freya1 a răspuns (pentru ionutrusin):

Mda perspectiva unui barbat.Nu exista hartuitor ele sunt de vina ca duc lipsa de atentie

| ionutrusin a răspuns (pentru Freya1):

Da normal sunt barbat! si NOI barbatii suntem de vina!

| Freya1 a răspuns (pentru ionutrusin):

Indiferent ca esti barbat sau femeie hartuire este hartuire si nu exista o alta scuza

| ionutrusin a răspuns (pentru Freya1):

Femeile sunt crezute... barbatii NU!

| Freya1 a răspuns (pentru ionutrusin):

Ba da sunt.Mie spre exemplu daca imi vine un baiat si imi zice ca seful lui care este gay il agreseaza sau o baba sifilitica ii face avansuri pot sa imi dau sema din cum vorbeste daca asa e sau nu si chiar sa il si cred de ce nu

| ionutrusin a răspuns (pentru Freya1):

Ai fost vreodata hartuita? stii cum este?

| Freya1 a răspuns (pentru ionutrusin):

Am specificat ca da.De la profesori, la sef la vecin, la necunoscutii...

| ionutrusin a răspuns (pentru Freya1):

Atunci ar trebui sa analizezi de ce se intampla asa ceva! Un motiv trebuie sa fie... incepand de la imbracaminte, atitudine, glume, etc...
Deci ce raspuns imi dai?
Nu acum, dar gandeste-te, uitat-te in urma si analizeaza fiecare situatie / caz!
O seara buna in continuare!

| Freya1 a răspuns (pentru ionutrusin):

Asta e aiurea ce spui... Explicatia este disperati, afemeiati, obsedati.La un loc de munca sau scoala nu mergi neaparat inbracata vulgar si si daca ai fi cu o fusta sau un decolteu nu da dreptul nimanui sa te hartuiasca nu gandesti bine scuza-ma.
Eu am bustul putin mai generos asta este adevarul si chiar daca nu mi-as lua un decolteu tot se vede ce ar trebui sa imi bag sani in interior cumva printr-o magie sa nu se mai ia un libidinos de mine?

| ionutrusin a răspuns (pentru Freya1):

Depinde de cum te imbraci... sa zicem.dar chiar toti se iau de tine?

asta este o problema...

| ionutrusin a răspuns (pentru ionutrusin):

Deci la ce concluzie ai ajuns?

| Freya1 a răspuns (pentru ionutrusin):

Nu este neaparat de cum ma imbrac si nu nu se dau toti dar sunt cazuri si la prima vedere exista o mica scanteie dar dupa ce socializiaza un pic cu mine (Ei nu eu ca eu nu socializez mult si prost) incepe totul.Eu sunt pe genul am venit imi fac treaba ce o am de facut si am plecat ca am viata mea in alta parte intelegi nu acolo acolo imi fac datoria de elev sau muncitor ca sa imi castig bani sau un grad de inteligenta mai mare nu sa stau la taclale sau la socializare

| ionutrusin a răspuns:

Depinde de atitudine...

| Freya1 a răspuns (pentru ionutrusin):

Nu ii bag in seama sau privesc prin ei