| Biiiiaaa a întrebat:

Ieri diriginta ne-a zis sa nu ne mai aducem telefoanele cu camera la scoala ca asa a zis directorul ( care zici ca e nebun ) si cica se poate intampla sa filmam ceva din scoala si sa ajunga pe net. Eu nu as face asta niciodata., sincer. Am telefonul nou de o luna dar din pacate are si camera. Si eu vreau sa il aduc maine pentru a-i arata unei colege niste mesaje de pe telefon ( o poveste lunga ). Si nu, nu pot sa i le arat decat la scoala. Ea sta mai departe si nu pot sa o chem afara ca sa-i arat niste mesaje. Doar la scoala in pauza ii pot arata. Dar mi-e frica sa nu vina in clasa directorul si sa ne controleze. Am auzit ca ne pune sa ne scoatem tot din ghiozdane etc. Si in plus, vreau sa mi-l aduc ( telefonul ) la scoala pentru ca poate se intampla sa trebuiasca sa ii spun ceva mamei, de ex. Si nu imi pot cumpara altul fara camera cum vrea directorul ca il am doar de o luna si o sa zica mama ca nu mi-a trebuit asa telefon. Deci... stiu ca e o intrebare stupida. dar unde sa-mi ascund telefonul? Ultima data mai multi colegi si-au ascuns telefoanele in gunoi ( stiu, imaginatia ). Bineinteles, degeaba ca nu a venit nimeni sa controleze. Dar nu pot face asta de fiecare data. Mai ales ca, atunci cand ne-am scos telefoanele, le-am incurcat si trebuia sa alerg dupa un coleg sa mi-l dea. Si nici prin clasa nu prea pot... Nu am locuri de ascuns. Unde il pot ascunde in ghiozdan sau in ce buzunare ( de toate felurile, nu neaparat de la ghiozdan ). Va rog sa nu ma intrebati ce sunt cu mesajele. Este o chestie personala. Oricum vreau sa mi-l aduc in fiecare zi. Idei? happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa i le scrii pe messenger dar cine crezi ca isi lasa telefonul acasa... nimeni. Il pui pe vibrator cand esti la scoala si scapi de probleme.

| Dash a răspuns:

Poti sta cu telefonul inchis la scoala si asa nu va deranja pe nimeni.
Cat sespre mesaje, i le poti trimite colegei pe telefonul ei sau le poti trimite pe mess sau prin e-mail, etc

| Spiruduşş a răspuns:

Esti fata da?laughing

In sutien big grin

| ggeorgiana28 a răspuns:

Pai il poti ascunde in penar sau stiu eu in ce buzunare secrete de la ghiozdan sau haine. Ia'ti telefonul cu tine, da'l pe silentios si gata scapi de probleme.Crede-ma ca nici noi nu avem voie cu telefoane dar nu plec nicaieri fara el.M-ai ales la scoala.Il avem pe cel mai rau profesor din scoala la mate si prietenei mele i-a sunat telefonul in ora dar nu a patit nimic. Dar daca directorul vostru e asa de rau trimite'i prietenei tale mesaj cu continutulmesajelor sau pe mesinger ori spune-i ce scrie in mesaje
... funda pls

| Andrei3217 a răspuns:

Buna,
pune-l in buzunar dar lasa-l inchis

| banculescueduard2002 a răspuns:

E ciudat nu iti pune telefonul in gunoi daca ai un buzunar foarte ascuns si il inchizi buzunarul si gata

| danielmessi a răspuns:

Esti prostwinking