| Iama a întrebat:

Ieri mi-am pus aparat dentar si am o mica problema...sunt dependenta de guma de mestecat... pot manca guma cu aparat? dau fundita pentru raspuns

2 răspunsuri:
| Mandy4105 a răspuns:

Depinde de aparat... daca ai dinacela permanent (care nu se da jos) poti insa daca este dinacela care se da jos (de noapte-asa am si eu) nu e bine sa mesteci guma...adica poti da ai foarte mari sanse sa o inghiti. cel mai bine ai intreba dr dentist la care mergi. Sper ca te-am ajutat! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu port aparat dentar, si da pot mesteca guma de mestecat, desi nu este recomandat de doctor. Normal ca poti -.- ' doar sa nu faci baloane : D Oh, & nu are cum sa se lipeasca din cauza salivei.