| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ieri noaptea am simtit ca mor,nu m-am mai putut trezi,eram constient ca dorm,nu ma puteam misca si ma zbateam din interior sa ma trezesc,inima imi batea foarte repede,simteam ca sunt legat,apoi inima a inceput sa imi bata tot mai incet si o voce interioara mi-a dat sansa sa aleg intre viata si moarte,mi-am zis in sine ca vreau sa mor,si am lasat totul asa,dar apoi ceva voci puternice ma strigau pe nume,simteam cum sunt dus in sicriu la cimitir si oamenii ma plangeau si cineva dintre parinti cred ma striga pe nume cu atata putere si imi spunea sa ma trezesc,sa lupt,si am inceput sa ma zbat cu putere din interior,si m-am trezit, desi eu am vrut sa mor, oare ce era?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca cei care te plangeau eram noi, utilizatorii de pe TPU. Cine ne mai pune creierul la treaba prin aceste intrebari ale tale.

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Un vis.

Răspuns utilizator avertizat
| SciGeek24 a răspuns:

Ai auzit de paralizia în timpul somnului? Dacă da, asta e cel mai probabil că ți s-a întâmplat. Se întâmplă atunci când creierul de trezește din starea REM, însă nu și corpul. Din această cauză, nu te poți mișca timp de câteva secunde/minute și poți avea halucinații, de cele mai multe ori maleficewinking. Poate fi o dereglare a somnului, o problemă psihologică, poate chiar ereditară. Dacă persistă trebuie să cauți tratament.