| Cr7adi a întrebat:

IL gratiaza Basescu pe Becali? Ce credeti?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

S-ar putea. Nu de alta, dar, de la bulau, e mai greu sa-si faca circul obisnuit. Iar Baselul stie foarte bine ca poporul roman pune botul la "paine si circ", asa ca, daca-i taie circul, s-ar putea sa-si aminteasca de deviza basesciana de campanie si sa constate ca nu prea traieste bine. Poporul, nu Baselul.

evenso
| evenso a răspuns:

Pentru ca Basescu este la final de mandat, are mai mult de castigat probabil daca il va gratia pe Becali, cu toate acesta ca eu cred ca nu ar strica lui Becali un regim timp de trei ani cu marmelada. laughing

| greyhound a răspuns:

Nu, gratierile nu se fac asa usor; dar peste un an cand isi termina mandatul, cine stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca nu il va gratia. Ar fi prea de tot. Are Basescu destule critici din partea poporului, si nu cred ca vrea sa mai adune altele.

| AnonimKidd a răspuns:

Desigur. Cei ce sunt la fel se aduna! Tu ce crezi?!

| ShopAmerica a răspuns:

Poate mai tarziu cand i se termina mandatul. sunt sanse mici sa-l gratieze