| Gradinariu_Danut_1999 a întrebat:

Imi poate spune cineva cum sa imi adaug un prieten pe TPU?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe profilul lui si dai http://i.imgur.com/ua2EkLF.jpg

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-am trimis o cerere de prietenie.Vei vedea in coloana din stanga.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a trimite Cereri de prietenie, dai click pe numele ( ID-ul ) userului respectiv, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Adaugă ca prieten" ( o "tastă" verde ) - dai click pe ea, eventual îi scrii şi un mesaj, apoi confirmi trimiterea Cererii de prietenie.

Mai urmează ca ( persoana căreia i-ai adresat acea Cerere ) să o şi accepte...

Se va trimite un mesaj ( în funcţie de setările contului acelui user ) prin care îi soliciţi prietenia, iar dacă o aprobă, atunci va apărea în secţiunea "Prieteni".

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi pe profilul respectivului si il adaugi.