| anonim_4396 a întrebat:

Imi povestiti intamplări amuzante, penibile sau boacăne pe care le-ati facut?

Răspuns Câştigător
| cristi1212 a răspuns:

Pot sa-ti povestesc si eu ceva, dar nu stiu in ce categorie intra.E cam aiurea, fii pe fazalaughing Aveam vreo 14 ani, stiu ca se terminase clasa a7a si de cateva saptamani planuiam cu 2 prieteni sa mergem la unul dintre noi acasa sa bem si noi ca de, acum eram baieti mari. Unul din ei ramanea singur acasa in ziua aia. Am pus noi bani si hai sa mergem la magazin sa luam bautura, bineinteles ca de toti banii ca niste copii tembeli(macar de luam doar de un fel)happy Am ajuns la ala si ne-am pus pe baut vin, bere, tarie. Dupa jumatate de ora nu mai era niciunu in stare sa spuna ceva, eram toti morti. La un moment dat vroiam sa ma duc in bucatarie si el avea faianta pe hol si cand am deschis usa de la sufragerie am vomitat in tot holul. Dupa ce-am vomitat eu acolo m-am dus spre bucatarie uitand ca tocmai vomitasem si am alunecatstraight face nici acum nu stiu cum am putut sa alunec pentru ca am ajuns pe burtalaughing de-abia m-am ridicat de acolo si eram plin de voma din cam pana in picioare. Am mai stat noi putin si hai sa mergem spre casa. Tipul la care am fost s-a dus la magazin sa ia niste gume si ceva de mancare. S-a intors cu un pachet de gume si niste crenvursti cat palma. Eu speriat sa nu ma miroasa ai mei acasa c-am baut am luat repede guma b-) cine s-a mai gandit atunci ca eram plin de voma si se simtea mirosul de bautura de la o posta?!? Am ajuns acasa si toata lumea a inceput sa rada(nu era tata acasalaughing ) "haha a venit ala mic beat acasa". Dupa ce m-am bagat in pat m-am gandit sa-l sun pe unul dintre aia(ala de care n-am spus nimic). L-am sunat si a raspuns maicasa :-s "ce-ati baut, unde ati fost", "pai, pai niste suc" si am inchis. Dupa vreo jumatate de ora vine tatal aluia pe care l-am sunat sa-i spuna lui maicamea ca ne-am imbatat si ca nu-l mai lasa sa umble cu noi. Aa, da, am uitat sa spun ca tacsu lui ala era mai beat ca noilaughing Cel mai urat a fost ca dupa faza asta s-a cam stricat prietenia intre noi.Ala la care am fost nu prea a mai stat cu noi, si-a gasit alti prietenii. Cu celalalt am mai stat un timp si pana la urma ne-am indepartatsad am plecat la liceu, alti prieteni, alta lumehappy

3 răspunsuri:
| TrixLove a răspuns:

Cred ca-mi amintesc una. Eram cam acum 4-5 ani la o prietena acasa si avea, din alta tara, un pachet de chibrituri cu mirost de capsuni puppy dog eyes am mers in sufragerie si aprindeam pe rand toate chibriturile si le lasam intr-o scrumiera. Era un fel de "foc de tabara". Am inceput sa punem acolo hartii, pentru a mentine focul aprins. Dupa un timp, a sunat o alta fata la usa si a invitat-o si pe ea in casa, lasand focul in sufragerie. Fain este ca s-a exstins destul de tare si a prins si cateva ziare care mai erau pe masa, care urmau sa arda si ele, si chiar asa a si fost. noi, 3 fete bune de spanzurat, stateam intr-o camera, in timp ce focul se intindea cam tare. La un moment dat, una dintre ele s-a dus la baie si a venit destul de speriata zicandu-ne ca a luat foc sufrageria. Nu luase foc de-a binelea, dar au luat foc cateva lucruri importante, haine si s-a ars tapitzeria(canapeaua din piele). A fost interesant pentru mama prietenei mele, care cand a ajuns acasa a urlat ceva cam tare. A fost cam trist pentru prietena mea, care a avut o sufragerie distrusa, dar funny pentru noi toate sa avem asa patanii. Funda?

| digitalchocolate a răspuns:

Buna! pai, odata eu si vecina mea am hotarat sa megem in podul blocului in care locuim si sa mancam scoruse in timp ce ne uitam pe geam la oamenii care treceau.pana aici totu bine, dar vecinei mele ii vine o idee si imi spune:""hai sa aruncam cu scoruse sa vedem daca nimerim tomberonul de jos".la inceput nu am vrut dar din plictiseala am acceptat.si incepem noi sa aruncam sa radem si odata nimerim noi o fata de vreo 17-18 ani fix pe gat si am inceput sa radem da veselia a fost pentru moment pentru ca fata si-a chemat parintii si o venit tot familionu' la noi pe scara si or inceput sa ameninte de parca am fi omorat-o p-aia si cu greu au plecat si de atunci nu am mai pus piciorul in pod...:}

| digitalchocolate a răspuns:

Si mi-am mai amintit una; de fapt i s-a intamplat prietenei mele, si dupa cum a povestit: mergea ea intr-o dimineata la scoala devreme(ea pleaca f devreme) si incerca sa isi puna in ghiozdan mancarea p care o cumparase de la chiosc.si merge ea si cum nu era atenta, calca intr-un rahat cat ea de mare si aluneca, cade in rahat si se manjeste pe blugi pe papuci peste tot. dar asta nu-i tot; cum era devreme, a fugit inapoi acasa sa se schimbe, si cand a plecat din nou spre scoala, a calcat din nou in rahat! cand m-am intalnit cu ea mai tarziu in aceeasi zi inca avea putin "noroc'' pe papucihappy :}