| Pinkyyy;x a întrebat:

Imi puteti da si mie cateva retete de mancare sau.cum sa zic eu.As vrea sa mananc sanatos.si sa scad din greutate si as vrea sa stiu ce nu e bine sa mananc si ce e binelove struck... daca puteti sa imi dati un exemplu.
cum ar fi de dim: cereale cu lapte.sau eu stiuthinkingbig grin astept rasp;*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este cazul pentru ca esti in crestere si te vei inalta, daca totusi vei face cum vrei tu, nu uita ca o lipsire a organismului de vitamina D duce la probleme osoase, tu fiind in crestere este posibil sa nu mai cresti atat cat ar fi normal.
Alimente nesanatoase : prajeli (carne prajita _, tocata, condimente in exces, sare in exces, dulciuri in exces, grasimi nesaturate (margarina).
Alimente sanatoase : unt, carne slaba de vita, peste, pui, branza iaurt lapte, salata fructe.
Portii mici, nu uita de aportul de vitamina D din unt, ulei de masline, ficat, succes.