| mnk a întrebat:

Imi recomandati vreun program de floatari si de abdomene?

Adica sa zicem un exemplusadpentru floatari)
"De y ori pe cate x floatari, dupa cresti cu z, dupa cu..."

La fel si in cazul abdomenelor...

As vrea sa imi dezvolt musculatura bratelor si a corpului in general!
Multumesc

8 răspunsuri:
| hashe86 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=iWxM995gDDA
eu programul asta il folosesc pentru abdomene
pentru flotari fac cate pot, doar ca sa mi mentin un tonus ridicat. cam 3 serii de cate 25.
daca vrei poti sa le complici, sa le faci cu bataie, cu mainile apropiate, cu mainile departate. insa mai intai sa reusesti sa faci 20 clasice corecte. mai apoi incerci sa le complici si sa reusesti safaci macar 8-10. daca poti atunci faci cate 3 serii cu 2 min pauza. daca nu reusesti sa faci nici 8 corecte atunvi revii la cele clasice si faci acolo mai multe pana reusesti sa ti dezvolti masa musculara.

si s anul uiti sa ti lucrezi si tricepsul: cu spatele la un scaun, sprijinit in maini, cu picioarele flectate(ca si cum ai sedea in aer) te lasi in jos doar in forta mainilor, picioarele fiind relaxate si nu lucreaza, apoi te ridici pana antebratul si bratul fac linie continua. trebuie sa simti cum lucreaza bratele. si faci de asemenea cate 3 serii de cate 20 cel putin.
pe scurt astea ar fi!
spor!

| spiritul a răspuns:

Flotari, nu floatari. mergi la o sala cu antrenor si alte aparate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
AM eu un filmulet cu exercitii cu asa ceva
Id-ul meu este irina_stici tongue
Apropo e in engleza si franceza tongue

By'bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=edUFqkWSve8 asta-i cu abdomene

http://www.youtube.com/watch?v=3YBnm2ZJNCM asta-i pentru fund

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa piramida daca esti in stare, incepi de la 10 la 1...10 flotari, 10 geno si 10 abdomene...9 abdomene.9 flotari...mai departe te descurci tu si daca poti face 100 la 1 esti tare...pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://hundredpushups.com/test.html
incearca cu incredere... fa testul, vezi unde te incadrezi si incepi programul pe 6 saptamani. nu uita de incalzire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot spune ca ma pricep putin in domeniu(fac suta de flotari, si ma descurc si la abdomene) asa ca ti-as recomanda cateva programe bestiale. Sper ca esti baiat(nu am nimic cu fetele dar urmatoarele programe sunt prea grele pentru femei, mai putin sportivele de performanta):
Pentru abdomene urmatorul videocip este bestial:
http://www.youtube.com/watch?v=WQN1Y13GMkE
Pentru flotari citeste cu atentie urmatorul blog si fa ce scrie acolo. Daca te tii iti garantez ca faci suta (nu intra luna dar in maxim jumatate de an o faci):
http://antrenamentflotari.blogspot.com/......otari.html