| dfgafg a întrebat:

Imi spuneti va rog cum inteleg tinerii libertatea

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă intri la "Dragoste şi Sex", te lămureşti repede.

| darrio2007 a răspuns:

Discutand mult prea timpuriu niste probleme care pe ei ii depasesc.Sunt destui pe aici. Daca primeste un sfat de la un adult ca nu e bine ce face te mai si jigneste.Vezi Dragoste si Sex.

| Mangustă a răspuns:

Daca prin tineri te referi la adolescenti atunci, cum s-a mai spus deja, totul se bazeaza pe experimentat, alcool, sex, droguri si orice ce le-ar fi interzis. Acum asta e doar o teorie foarte generalizata, probabil aprobata de un batran iritat pentru ca exista 'n' exemple care ti-ar putea spune cu totul altceva. Libertatea la varsta asta este pentru multi ideea de a combate ceea ce le sta in fata a ceea ce-si doresc, iar ceea ce-si doresc nu inseamna categoric ceea ce am precizat mai sus. Ma rog, cazuri multe. Prea multe tinand cont cat de usor se formeaza si modeleaza principiile in adolescenta.

| drhotzu a răspuns:

Chiar nu poti sa generalizezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, confunda libertatea cu libertinajul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarile generalizate sunt de departe cele mai tampite. Poti intreba cum intelege un anumit tanar libertatea sau poti intreba un grup de tineri. Cu siguranta nu poti intreba "cum inteleg tinerii libertatea?" asteptand sa primesti un raspuns folositor sau relevant.

| uncas a răspuns:

Salut,
Libertatea pentru tinerii din ziua de azi insemna bautura, tigari, iesiri in club in fiecare seara, droguri, masini scumpe.este ceva unde totul le este permis sau asa li se pare.asta e parerea mea.

| VivaPiniata a răspuns:

Sex, droguri, alcool, violenta, prostie. Iadul pe pamant.