| Mirunnnnnaa a întrebat:

Imi urasc viata, am atatea probleme, nimic nu imi merge bine la facultate am restante, iubitul m-a inselat si m-a lasat cu ai mei nu mai inteleg, prietenii toti mi-au fost pe interes, oamenii si-au batut joc de mine. De cateva zile fostul, tipul care m-a inselat, a reaparut si mi-a spus ca ma iubeste si ca ma vrea inapoi si el..mai umbla cu inca o tipa. Ce sa fac? Nu mai stiu ce sa fac cu viata mea?

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Nu te mai comporta precum o victimă a împrejurărilor, a sorții... În loc să-ți plângi de milă, să inventezi scuze găsește o soluție.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu ai știut sa îți alegi iubitul, mai bine ca ai scăpat de el, sunt atâția băieți care nici nu s-ar gândi sa însele și tu plângi după unul care te Înșeală cu prima ocazie.
Cât despre facultate, majoritatea au minim o restanta, și eu am, la noi se rade mult pe tema asta laughing Restanțele nu te fac mai puțin deșteaptă.
Familia o sa te iubească întotdeauna, indiferent de ce ai face, așa ca nu e o scuza happy

| Freya1 a răspuns:

Trebuie in primul rand sa constientizezi ca ai o problema.
Restantele nu ti le-au facut altii ci tu, iubitul tu ti l-ai ales la fel si prieteni.Si eu am trecut si trec prin perioade dificile dar ma canalizez pe a afla unde am gresit inainte sa dau vina pe alti.Imi analizez greselile si incerc sa elimin tot ce imi face rau. Daca cineva te tradeaza cand tu esti corect e greseala lui care mai devreme sau mai tarziu I se va intoarce dar si a ta deoarece e imposibil sa nu te astepti.
Nu mai avea incredere totala in oameni, priveste si partea buna a lucrurilor (ai avut un iubit, faci o facultate, ai avut prieteni, ai parintii) iar veata poate sa iti mearga in spre bine.Curand vei avea un job ceia ce alti obtin greu si vei cunoaste un alt baiat ce te va respecta...

| Steregoi a răspuns:

Sa ai incredere in Dumnezeu ca va fi bine. Acest veac plin de probleme se apropie de sfarsit. Dupa aceea va urma raiul pe pamant unde va domni dreptatea pacea si dragostea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și dacă ai scris asta aici, ce vrei să facem noi?
Hai că vorbesc eu cu iubitul tău să nu mai umble cu tipa aia, lasă-mi numărul lui.
Dacă vrei dau eu examenele în locul tău, să mă anunți când.

| Credinoameni a răspuns:

Trebuie sa-ti iei viata in maini si sa iei atitudine!
Si poti sa citesti asta:
https://www.slideshare.net/......ezeu-vol-1
Daca vrei putem vorbi.