| anonim_4396 a întrebat:

In ce conditii poate primii tatal tutela minorului tinand cont ca mama si copilul vor locui cu socrul meu intr o garsoniera confort 2, iar eu ca tata locuiesc cu parintii intr un apartament cu 4 camere intr o zona buna cu verdeata si parcuri.va multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Un copil de mama nu va fi despartit daca aceasta face dovada ca-si iubeste copilul, si ii poate oferi alimentatia si confortul fizic si emotional de care orice copil are nevoie. Eu asa stiu. Daca ea este un parinte mai bun pentru. copil, nu-i desparti. Poti avea dreptul la timp liber petrecut cu copilul tau, dar o mama este intotdeauna prima cand vine vorba de incredintarea copilului. Numai bine utilizator anonim.winking

| alexdop21 a răspuns:

Cum ti-am mai spus cauta bine in codul familiei si vezi ce spune despre cresterea copilului, informeaza-te bine si apoi incearca sa folosesti tot impotriva mamei

| yadora a răspuns:

Pai atata timp cat mama nu e depravata, are serviciu, nu a aplicat rele tratamente minorului ...instanta va decide in favoarea ei; orice minor ramane in custodia mamei fiindca ea este baza cresterii si educatiei copilului, de ea are nevoie micutul induferent daca tatal sta si in cap pentru el ...tot pe mama o cere. Iar atat timp cat are si unde sta...asta e.

| yadora a răspuns:

Pai atata timp cat mama nu e depravata , are serviciu , nu a aplicat rele tratamente minorului ....instanta va decide in favoarea ei ; orice minor ramane in custodia mamei fiindca ea este baza cresterii si educatiei copilului , de ea are nevoie micutul induferent daca tatal sta si in cap pt el .....tot pe mama o cere. Iar atat timp cat are si unde sta....asta e .