| mentholinks a întrebat:

Sa inteleg ca cei care cred in Isus vor trai vesnic?! "Cine crede in mine, chiar de ar muri, va trai." Deci felicitari daca credeti si spuneti, cum va simtiti stiind ca nu veti mai muri niciodata?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Credinta fara fapte egal moarte, lasa totul si urmeazama, cel care ii este frica de moarte nu este demn de a se numi crestin

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Si Isus s-a temut de moarte. Altfel nu se ruga Tatălui sa îndepărteze acel pahar de la El. La fel a plans la mormântul lui Lazăr. Biblia spune ca Dumnezeu a pus in om chiar si gândul veșniciei. Iar ca odată ce ai murit si ajungi la Tatăl este o minciuna. Doar la revenirea Domnului Isus vor invia morții iar cei vii vor fi schimbați in trupuri nemuritoare. Doar gândul ca ești in neființă este greu de acceptat. Atât de către cei creștini cat si de către necrestini. Insa pana la urma ne vom " învăța " si morți.

| Celcestietot a răspuns:

Nu ar trebui sa fie nemurirea scopul, ci Dumnezeu, iar dragostea pentru Elohim va tine in viata pe fiii sai. Nu vreau sa ma simt in niciun fel, voi vedea pe moment rezultatul zilelor mele.

| DoctorWh0 a răspuns:

"cum va simtiti stiind ca nu veti mai muri niciodata?"
Foarte bine.