| AvalohAlyn a întrebat:

In ce tara ai fi vrut sa te nasti?

19 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sunt multumit cu viata pe care o am. Daca ar fi sa aleg, tot in Romania as dori sa ma nasc.

| Drimmero a răspuns:

Nu tu decizi unde sa te nasti, asta ti-o decide destinul. Eu imi iubesc tara asa cum este ea, frumoasa/urata, nasoala, furata, nu conteaza cum este, ma simt bine aici si o iubesc si cu calitati si cu defecte!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

M-am nascut unde a trebuit. Dar daca era cum am vrut... american scria pe mine laughing

| T0T a răspuns:

România. Îmi plac cum merg lucrurile deocamdată în viața mea și merg așa pentru că m-am născut aici dar și în perioada respectivă. Ceea ce vreau să spun că nu doar locul contează, contează fiecare aspect al vieții care îți face viața ca fiind ceva pe care nu ai cum să regreți sau ți-o face regretabilă și de aici și dorința de a te fi născut altundeva.

| R0R0 a răspuns:

Anglia.

| Florentina9210 a răspuns:

Germania sau Texas!

| Anonimuserr a răspuns:

Gândeşte-te căar trebui să fim mândrii că suntem români. Dacă ne uitmă la africa şi Asia este jale. Este bine să fi patriot să îţi iubeşti ţara şi niciodată să nu renunţi la cetăţenie.
Noi ne alegem înainte de an ne naşte ţara şi părinţii. Ştiu că este o carte în Statele Unite (nu mai ţin minte) În ea se specifică că, copiii înainte să se nască îşi aleg viaţa.iar mai apoi ţara şi locul. Tu îţi alegi să te duci într-o anume direcţie. Practic încerci să îţi cureţi karma zi de zi odată ce te naşti şi să ţi-o arzi. Asta nu o ştiaţi, dar este o chestiune reală foarte puţin cunoscută de oameni.

| AvalohAlyn explică (pentru Anonimuserr):

Interesanta varianta.De unde o stii?
Ma refer la chestia cu alegerea parintilor si tarii.
Am mai auzit-o si mi s-a parut interesanta ideea.

| deeeaqq a răspuns:

Belgia, ciocolatăă.
Sau Franța ♡

| GolopențaAdrian a răspuns:

Ii buna si Romania dar si Statele Unite nu era rau sa ma nasc

| Aberdeen a răspuns:

Elveția, Irlanda. Chiar și România; are câteva puncte forte pe care consider că alte țări sau culturi nu le au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japonia, app, doar 6 întrebări până acum, Petrişor? Tu unde... stai, stai să ghicesc, hm hm... Germania thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franta.Bonjour a tous!

| 6684464 a răspuns:

Oriunde in Africa.
Daca supravietuiam acolo, supravietuiam oriunde.

| IAmTheLegendary a răspuns:

M-am nascut in Craiova, si CULMEA ca stau in Rm.Valcea, ciudat, ha? Mda. Germania sau Franta, nu m-am hotarat inca... big grin big grin big grin tongue

| BadAngel3 a răspuns:

Sunt mandra ca sunt romanca, dar uneori ma duce gandul la Statele Unite.

| 熊Panda熊 a răspuns:

Romania e ea mai saracuta, dar mie imi place din cele mai multe privinte cum este in ea.
Ma mi piace multo Italia, puro sangue di romano happy

| TheWomanCat a răspuns:

Sunt coreeana si imi iubesc tara.Mai ales ca acum nu sunt acolo.Deci,tot acolo as fi vrut sa ma nasc dar in vremuri mai propice.

| Catwomen123456 a răspuns:

Germania