| DenisaNicoletaG a întrebat:

În ce țară ai fi vrut să te naști?

41 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intro familie bogata din Anglia, daca ma plictiseam de tara mea plecam in Spania si aveam casa acolo, bani primeam din uk laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

America.U.S.A adică. Tara visurilor mele.Mi-as fi dorit mult să mă nasc acolo.e tara mea preferata.

| MihaelaDart a răspuns:

Șansa era să mă nasc în Brazilia, pe timpul Ceaușescului ar fi trebuit bunicul meu sa fi fost transferat în acea țară cu serviciul, dar nu știu ce probleme au apărut și nu l-au mai lăsat. Cu toate că mi-ar fi plăcut și în Statele Unite ale Americii ori undeva prin Rusia.

| Lucian4 a răspuns:

In Romania, si chiar am ghicit. Cand m-am nascut eram in aceasta tara pe care o ghicisemhee hee

| RAY a răspuns:

Dar Romania ce are, e o tara frumoasa, minunata nu are vina tara asta ca un popor latin ocupa aceste pamanturi

| Dragosdoar a răspuns (pentru RAY):

Lol,popor latin laughing laughing. Hai ca ma abat de subiect. Poate asa trecuta prin faina de latin, in rest suntem slavi din cap pana in picioare

| Dragosdoar a răspuns (pentru RAY):

Conform istoriei suntem curcituri intre latini si daci, dar eu ma uit in jur si presupun ca si tine ca nu tindem spre roma sau madrid, ci spre moscova sau kiev. Ma refel la societate cel mai mult

| RAY a răspuns (pentru Dragosdoar):

Nici latini nu sunt mai buni ca slavi,nu vad diferente,sunt popoare inferioare intelectual,cultural fata de popoarele germanice,latini sunt in alte domeni superioare si ele popoarelor germanice, depinde, uite japonia, china, korrea de sud ce sau dezvoltat

| DenisaNicoletaG explică (pentru RAY):

Nu e nicio problema cu Romania, eu am pus întrebarea pentru cei care își doreau în alta țara.

| Drimmero a răspuns:

Anglia, mai precis in Londra.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Chiar aici. Nu cunosc alta realitate :/ si sunt destul de sigur ca nimeni nu cunoaste.

| DenisaNicoletaG explică (pentru DoarBogdan):

Mi-a plăcut cum ai spus-o.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Norvegia. Pentru black metal.

| Freya1 a răspuns:

Elvetia sau America.

| Frank51 a răspuns:

Germania sau Anglia.

| Sofer a răspuns:

In Germania, Franta sau America.

| zurick a răspuns:

Danemarca sau Japonia.

| gemeni6226 a răspuns:

Indiferent in ce tara te nasti poti fi sarac sau bogat.Depinde in ce familie te-ai nascut.Eu m-am nascut intr-o familie buna unde toti m-au iubit si eram inconjurata mereu de foarte multa dragoste.Momentan am incomparabil mai multe lucruri si sunt stapina in casa mea dar nici pe departe nu sunt asa de fericita cit am fost in copilarie cand am fost foarte iubita.Pot sa zic ca in viata asta indiferent unde esti asta conteaza cel mai mult.Dar daca facem abstractie de cele ce am scris mai sus mi-ar fi placut sa fiu printesa intr-un palat pe Coasta de azur sau undeva in Toscana.

| oglindasultanului a răspuns:

Kiribati

| Superior a răspuns:

America/Germania/Spania

| Yurisa a răspuns:

Elvetia

Răspuns utilizator avertizat
| DarthNiger a răspuns:

In oricare dintre tarile nordice, dar as fi preferat Suedia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japonia, Italia, Germania

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

De ce Japonia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Cultura, mancarea, femeile, faptul ca poti dormi la munca laughing ca nu dai bacsis chelnerilor este foarte frumos acolo, au multe insule si tehnologia. Nu stiu am eu o atractie fata de acea tara. sper sa reusesc sa o vizitez macar odata
Si sunt civilizati nu ca ai nostri.
Dar cutremurile si tsunamiurile sunt un real pericol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coreea de Sud, Japonia, Finlanda.

| Dandinelle a răspuns:

Tot in Romania, am avut o copilarie intersanta indoctrinata comunist style de mica, cu camasuta portocalie. Daca nu m-as fi nascut in Romania nu as fi ce sunt azi, si-mi place ce sunt azi.
Daca Romania ar fi invadat si ea alte tari, ar fi dragut sa fi luat o insula prin Oceania big grin, atunci mi-as fi dorit sa ma nasc pe-acolo, dar tot romaneste.

| Dragosdoar a răspuns:

Finlanda,au fost la o aruncatura de bat de uniunea sovietica si nu s-au transformat in bolsevici. Muzica e superba si educatia la fel, relieful nu mai zic, dar ca au si ei probleme lor nu umbla caini cu covrigi in coada nici acolo.

| LupusDei1993 a răspuns:

În Dacia antică.

| Alfred0703 a răspuns:

Austria sau Olanda.

| andiceasu95 a răspuns:

Mi-ar fi placut sa ma nasc in Turcia

| OctavianSps a răspuns:

Elvetia, tu?

| DenisaNicoletaG explică (pentru OctavianSps):

Sincer nu știu, tot vad ce pericole sunt și prin alte țari și nu știu ce sa zic. Pe de-o parte îmi convine aici, dar parca era bine și în alta țara.

| FreddieM a răspuns (pentru OctavianSps):

De ce Elvetia?

| xeum a răspuns:

Rusia, Suedia, Norvegia

| CattanyMihai778 a răspuns:

RUSIA sau Belarus

| Dragosdoar a răspuns (pentru CattanyMihai778):

Ce sa faci ma cataline in saracia aia cu politica izolationista laughing