| andymarie a întrebat:

In ce tara v-ar placea sa emigrati si de ce?

21 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

In Canada. Mi-a facut pofta altcineva. Daca ar fi fericit as merge si in spatiu. Dar pot? In rest merg des la culcare, acolo e foarte bine, caci e o tara pe care ti-o faci cum vrei tu.

| Mădă0611 a răspuns:

Undeva in nordul Europei, nord-vest, pe acolo, chiar daca nu imi place frigul, mai bine o haina in plus decat hoti, violatori, criminali prea multi pe km patrat. Sau Australia, desi ganganiile alea mari nu sunt ceva linistitor. Iau in calcul partile rele, ca daca le iau doar pe cele bune, ma mut in vreo tara din America Latina, prin Africa sau tarile arabe si e bai. silly

| andymarie explică (pentru Mădă0611):

In Africa sau America Latina e multa saracie.

| Wøodenpints a răspuns:

Să emigrez...în niciuna.
Să vizitez, multe. Țările nordice, Irlanda, Australia, Sua, Germania...

| Alicezzz a răspuns:

Aici unde sunt deja deja de multi ani... adica Danemark big grin aici totul este mai mult decat ok, viata, job, mod de gandire, scoala, orice iti doresti cu putin efort devine realitate, oamenii sunt simpli, simti ca traiesti, nu ai motive de tristete dar nici griji! Limba este o problema, daneza este fff grea dar daca vrei se poate invata. Clima este mat rea, asta se intampla in primi ani, dupa nu mai exista problema happy

| Hevnoraak a răspuns:

Aş vrea să emigrez în Sua, să primesc cetăţenie permanentă şi să mă înrolez în infanteria marină.

| IndiferentXD a răspuns:

Prin America de Sud. Argentina, Brazilia, Uruguay pe acolo..peisaje frumoase, clima buna si fotbal la maxim love struck

| andymarie explică (pentru IndiferentXD):

Si economia cam la fel cu a Romaniei.

| IndiferentXD a răspuns (pentru andymarie):

In unele regiuni da, sunt la limita subzistentei. dar de ex. Brazilia este o tara in continua dezvoltare economica si cu un trai mult mai bun decat in Romania. un Rio De Janeiro, Brasilia, Sao Paolo, unul dintre aceste mari orase ar fi un vis happy

| andymarie explică (pentru IndiferentXD):

Dar si o rata a criminalitatii mult mai mare decat in Romania!

| IndiferentXD a răspuns (pentru andymarie):

Da... crime, traficanti de droguri, de copii, politisti corupti si etc. dar toate astea sunt in acele zone sarace... America de Sud este un continent superb poate ca eu il vad altfel din pricina peisajelor frumoase, o limba usoara, o clima calduta. pentru mine personal mai multe plusuri decat minusuri. probabil tu ai o alta opinie/parere dar sa stii ca drogati, criminali, idioti etc. gasesti peste tot, una in cap o poti primi si pe strazile din Romania si in Germania si in Italia, Sua oriunde asa ca stai linistita, nu esti in siguranta niciundehappy

| andymarie explică (pentru IndiferentXD):

Acolo,poate sa apara orice nebun si te impusca pe strada sau la restaurant fara nicio remuscare.Deocamdata,la noi nu e chiar asa.Se mai intampla dar mai rar si in general, e un caz mult discutat pe urma la TV.In tarile acelea din America de Sud e ceva obisnuit.Venezuela,Brazilia,Columbia sunt tari periculoase si nesigure.Da, sunt frumoase ca peisaj.

| mihnea123abc a răspuns:

Anglia

| Krokodil a răspuns:

Anglia.

| girl00 a răspuns:

In L.A love struck pentru ca acolo se pare ca totul e roz laughing

| andymarie explică (pentru girl00):

Poate fi si negru in anumite parti.Ghetourile sunt cele mai urate.Este considerat "capitala mafiotilor".Iti trebuie un venit consistent ca sa te descurci acolo.

| Caddy1609 a răspuns:

E continent..Australia/ Sydney, pentru tot..stil de viata, clima nu-i nevoie de cuvinte. daca te intereseaza uite un material http://www.youtube.com/watch?v=BeJlPmNZ6Ic

| andymarie explică (pentru Caddy1609):

Urmariti bine pe internet ce se scrie sau ce se vorbeste, din cate vad!

| andymarie explică (pentru Caddy1609):

Multumesc.Australia e si tara si continent iar Sydney e cel mai mare oras(si cel mai frumos, dupa parerea mea).Mai sunt si alte orase australiene dragute cum ar fi Melbourne, Perth, Brisbane, Darwin.

| Caddy1609 a răspuns (pentru andymarie):

ATAT! Perfect de acord cu tine!

| Denny_Denisa_1994 a răspuns:

Nicaieri e bine acasa