| Cristi9025 a întrebat:

In clasa la mine o colega lovea alta colega. Cea care era lovita striga ajutor la niste colegi. Ei bine acei colegi nu au ajutat-o si m-am gandit sa o ajut eu. Ei bine am ajutat-o si m-am dus la locul meu. Apoi o colega a spus aaaaaaa si apoi a spus ca o plac pe acea fata ( nu stiu de ce, am vrut doar sa o ajut ) dar eu nu o plac. Acum toata clasa (sau cel putin cei care au fost atenti ) crede ca o plac pe acea fata dar chiar nu o plac. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Pai spune-i si ei asta. Daca nu crede, whatever, lasa-i pe toti sa comenteze.Sunt prea retarzi ca sa inteleaga faptul ca nu trebuie sa iti placa neaparat o persoana pentru a o ajuta.Asta denota solidaritate si curaj din partea ta.

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Foarte bine ca ai ajutat-o.Ce iti pasa ce zic tot retarzi?! Nu le da importanta. Poti sa le spui ca o placi ca pe o amica.

| Cristi9025 explică (pentru J0B0MAT):

Dar si colega care am ajutat-o crede ca o plac si nici nu sunt amic cu ea

| J0B0MAT a răspuns (pentru Cristi9025):

Pai spune-i si ei asta. Daca nu crede, whatever, lasa-i pe toti sa comenteze.Sunt prea retarzi ca sa inteleaga faptul ca nu trebuie sa iti placa neaparat o persoana pentru a o ajuta.Asta denota solidaritate si curaj din partea ta.