| Girly97 a întrebat:

In iunie 2018 m-am portat de la Orange la Vodafone si am uitat sa platesc ultima factura emisa. Chiar si asa, Orange nu m-a contactat, nici telefonic, nici prim email, nici prin posta etc. In noiembrie 2020 Orange si-a adus aminte de factura mea de 30lei si i-a rugat pe cei de la Kruk sa ma instiinteze ca Orange le-a spus ca am de platit o factura de 30lei. Sigur ca imediat ce mi-au spus am si platit prin virament bancar, avand bani in acel moment. Interesant cum de pentru o factura de 30lei in loc sa ma contactezi sau sa imi trimiti scrisoare prin posta imi vinzi "imensa" mea factura la Kruk...

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Nu esti prima nici ultima, e practica standard la operatorii de telefonie. Si daca nu o plateai nu aveau ce sa iti faca.