| Mosotti a întrebat:

In liceu 1992-1996 aveam o profa de mate f servera si rea, autoritara care avea 51 ani in 1992.

Ea a facut liceul intre 1955 si 1959 adica cand avea 14 ani in 1955.
Ma intreb cum era ca eleva? Tot asa? Sau era de treaba, radea, glumea?!

Ce parere aveti? Era nesuferita de mica, sau s-a schimbat dupa o vreme?

Ca daca era la fel, nu stiu de ce, cred ca lua bataie de la colegi.

35 răspunsuri:
| Mosotti explică (pentru geoconda):

O fi, dar tot nu trebuie sa insulte, ala nu e comportament de profesor.
Nu invata, da-le note mici si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era victima. Toti profesorii răi au fost

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Victima cui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Bulliyng sau cum s-o scrie

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Aaa da, ai dreptate poate, au traume.
Profa mea de mate nu cred ca a avut parte de asta, ca era medie ca fizic, nu avea defecte, avea o personalitate puternica (cel putin asa cred ca o avea si ca eleva).
Dar daca se purta nasol si cu colegii, isi lua bataie si bataie de joc.

Plus ca nu a luat la astronomie, si asta a fost o trauma pentru ea, si poate de acolo s-a facut rea, cine stie.