| Hirol a întrebat:

In ultima vreme imi simt fața umflată și palidă. O fi de la faptul ca nu dorm suficient? Oare o sa-mi revin daca incep sa dorm ca lumea sau mi-am stricat fața pe veci...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca iti revii. Culcarea trebuie sa se intample la 10 cel mai tarziu, ca corpul si creierul sa se odihneasca, iar producerea celor 2 hormoni vitali creierului, sa se intample (serotonina si melatonina).
cei doi hormoni se produc NUMAI cand dormim inter orele 10 si 2 noaptea.
Imagineaza-ti ce se intmpla daca intre orele astea nu dormi, de multe luni!
Iti spun eu ce se intampla: apar durerile de cap, oboseala excesiva, depresia, starile de anxietate, atacurile de panica, paranoia, schitofrenia, diabetul samd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am amintit, mie mi se umfla fata cand dorm prea mult si ma trezesc cu dureri de cap. Mie imi trecea cu apa rece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te panica la ce-ti scrie "tanti de mai sus", nu-i nimic. Eu o ignor si nu-mi apare. Stai linistita, are mai multe probleme decat noi toti.