| VrRos50 a întrebat:

În ziua de azi e extrem de greu de făcut o relație.
Cine e de părere cu mine?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa ai papagal indiferent cum arati daca stii sa legi cuvintele vin multe la usa ta. Golanii vorbesc tampenii toata ziua si prind numai virgine

| mgtow a răspuns:

Si da, e foarte greu sa gasesti pe una. Daca era usor in cateva minute gaseai pe una in Facebook sau pe strada

| AnemonaP a răspuns:

Nu este greu, se combina oamenii la tot pasul. Dacă tu imtampini unele probleme, poate, ar trebui sa schimbi ceva la tine sau cum abordezi pe cineva

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt de aceeasi parere!
Fete sunt mai multe ca niciodata, si mult mai usor de agatat.

| VrRos50 explică (pentru Violleta2022):

Da,vorbesc cu 15 odata și nici ele nu știu ce vor

| DoarBogdan a răspuns (pentru VrRos50):

Si ai putea sa exemplifici ce inseamna ca ele nu stiu ce vor? Poate ca stiu, dar tu nu ai fi in planurile lor. Nu ai de unde sa stii ce vorbesc cu altii big grin

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos50):

Cazul clasic de a alerga dupa 100 si a nu prinde niciuna.
Cand te maturizezi, poate vei fii mai selectiv si alergi numai dupa una.

| VrRos50 explică (pentru DoarBogdan):

Nu prea știu fratica...Sunt baieti frumoși care le plac iar ele aleg tot pe cel urât că nu stiu ce le-a zis și le-a sedus.

| VrRos50 explică (pentru Violleta2022):

E normal să cauți mai multe, deoarece nu poți fi sigur de una dacă e interesată.

| DoarBogdan a răspuns (pentru VrRos50):

Da... dar nu ar trebui sa ii judeci pe ceilalti tocmai dupa acest aspect. Poti sa fii cum vrei tu, si poate gasesti, poate nu gasesti. Dar de cele mai multe ori, ar trebui sa fii de treaba si intelegator big grin
Indiferent cum ai arata, vorbeste frumos, amuzant si intr-un mod in care sa prezinti incredere si siguranta, pastrand un aer misterios.
Sigur o sa gasesti pe cineva big grin

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos50):

De fapt, nu-i normal sa cauti mai multe, ci una singura, aceea care-ti place si tie se pare tie speciala, fiindca pierzi timp inutil cu cine nu trebuie.

"Cand alergi dupa 10 gaste, nu prinzi nici una!"
- spune un proverb romanesc, care ti se potriveste tie, tare bine.

| VrRos50 explică (pentru Violleta2022):

Chiar crezi că există iubire adevărată?
E normal, dc să stai după una și sa suferi când poate este alta mult mai frumoasă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos50):

Bineinteles ca exista iubire adevarata!
dar parintii si bunicii tai nu s-au iubit? Cum s-au casatorit, prin intelegere, prin viol sau au fost vanduti ca copii tiganilor?

| VrRos50 explică (pentru Violleta2022):

S-au schimbat vremurile...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt de aceeași părere cu tine. Ziua de azi nu are nimic deosebit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e greu, ca nu e ceva ce faci cu propriile forte, precum o constructie.
Relatiile se intampla. Poti fi prost bota, si sa gasesti o zdreanta cu care sa-ti traiesti tot restul vietii, fara sa te chinui deloc.
Complicat e pentru cei care au pretentii de la viata, si cauta o potrivire buna.
Dar tot nu pot spune ca e "greu". Daca nu iti face placere, nu e ceea ce iti trebuie.

| Celcestietot a răspuns:

Te inteleg, de gasit persoana potrivita este greu atunci cand esti un om special, dar nu uita ca intotdeauna trebuie sa cauti pana cand o vei gasiwinking

| raMLesS a răspuns:

Daca esti frumos nu e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu ce vrei sa zici ca e greu de "facut" o relatie. De inceput o relatie nu-i asa greu. Desi, pana si asta pentru unii din noi e destul de greu.
Daaar, e mai greu s-o intretii.
Ca daca la inceput ajuta frumusetea, vrajeala și șarmul dupa ceva vreme astea palesc treptat si ramane omul asa cum e el. Si cand vezi omul asa cum e el daca nu are si frumusete lăuntrică apare plictisul. Si de aici incolo e clar ce urmeaza.

| literallythesamebruh a răspuns:

Eu unul nu consider că e nici greu, nici ușor. Este un grad moderat de dificultate, totul depinde de persoana care îți iese în față. Când îți e sortit, atunci îți este.

| Cehoslovacia a răspuns:

Ba nu e greu sa-ti faci o relatie, da trebuie si tu sa ai oleaca de vrajeala, mister acolo si nu in ultimul rand sa demonstrezi ca esti o persoana inteligenta si interesanta.
vad atatia d-astia urati cu tipe foarte faine, nu e vorba de bani pentru ca si eu cunosc cateva cazuri si gagii respectivi nu prea au cine stie ce, asta sa nu afirme cineva ca vai Doamne, nu-i femeia frumoasa painea lu’ Domnu cu uratul

| AdeLeu a răspuns:

Nu sunt de acord.