| amaadina a întrebat:

Intreb pentru o prietena... Cati bani ar primi pentru a ingriji un copil cu handicap de gradul 1, la ea acasa? [sper ca se intelege ce'am vrut sa zic] big grin

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Daca copilul are handicap de gr 1, atunci el are o indemnizatie de handicap de ~ 290, 0 lei, iar daca are si drept de insotitor, aceasta suma este de ~ 450, 0 lei, bani ce ar trebui sa ii revina celei ce il ingrijeste; daca insa, nu are drept de insotitor si are doar indemnizatia de handicap gr 1 care e in val de ~ 290, lei, aceasta ar fi suma ce ii revine celui ce il ingrijeste; daca mai doresti si alte lamuriri, scrie-mi si iti voi raspunde negresit. Cu bine, Lucien.