| wowmentol2 a întrebat:

Salutare TPU
Cam cati bani pe luna iti da statul german daca te căsătorești?
Sau daca faci un copil?
Sper ca nu e idioata întrebarea dar nu stiu cum sa mă pronunț, sper ca înțelegeți ce intreb.
Dau funda. mulțumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Zero bani!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu î ti dă nimic, ce in Romania primesti bani daca faci un copil? Sau daca te casatoresti?

| doctorandus a răspuns:

Dap, nu stau în Germania, dar bănuiesc că nu poți trăi doar din banii ăia.

| Wr3nch a răspuns:

Iti da numai daca respecti conditii. Daca lucrezi cu forme legale, ai asigurare, etc. Asa, doar ca te-ai trezit sa ai un prunc si atat, e fix problema ta.

Răspuns utilizator avertizat