| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru baieti. DIn cand in cand mai vad un raspuns dat la misto pe aici " ca inteligenta nu conteaza, doar corpul " si chestii de genul. Multa ura si dispret pentru cei care au un corp lucrat. Si ma intrebam eu asa in mintea mea " Oare este asa de greu pentru astia sa isi miste curul ala puturos la sala 3 ore pe saptamana? 12 ore pe luna? Asa ar arata si bine pe langa faptul ca sunt inteligenti. De 2 ori mai bine. Dar nu, mai bine sa zica de cei care fac asta ca sunt cocalari nu ei mari putori ". Deci, va intreb eu pe voi acum, de ce nu mergeti la sala? Lenea e mare sau considerati ca doar "sufletul" conteaza?

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Total off topic (la intrebare oricum nu pot raspunde din moment ce nu-mi este adresata): Nu vezi ca fata s-a chinuit sa scrie un intreg roman emotionant despre ajutorarea reciproca in raspunsul ala? Din respect pentru timpul pe care l-a investit in a scrie aici in loc sa se duca sa imprastie ajutor pe site(ceea ce sigur isi dorea sa faca in loc sa-si exprime "inca o parte din credinte si personalitate" la intrebarea asta), ar fi trebuit sa-i oferi un premiu pentru noblete si pace. Just saying laughing

75 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Eu duc o viata sanatoasa si fac super sport

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Esti transexuala tu? Nu stiam ca esti baiat ///

| P4rAd0x a răspuns:

Salut. Eu unul nu merg la sala pentru ca presupun ca nu am nevoie. Am mai mers, dar momentan pur si simplu alerg cam in fiecare seara. Personal n-am nicio problema cu cei care au corpul lucrat.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai aflat acum

| GoldenZenith a răspuns:

rolling on the floor te-ai ținut de cuvânt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Cand spun ceva, ma tin de cuvant. Ghiceste tu acum la ce bat apropobatting eyelashes

| FoxyM a răspuns (pentru anonim_4396):

Tare asta

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai sa îmi pun la încărcat globul de cristal. laughing
Habar nu am!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Praf si pulbere.

| syd a răspuns:

Doar sufletul conteaza si oricum am corp de semizeu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai mă, aşa mult te-a mişcat reply-ul acelui user care ți-a comentat pe alt cont de al tău unde aveai poză cu tine la avatar de ți-a scris că arăți ca un cocalar? Doar că ai muşchi? Really? laughing

| WithinShadows00 a răspuns:

Am un coleg la munca care de la 140 kile a ajuns la 75 in nici macar 1 an de zile, doar calculand numarul de calorii zilnic si chiar 3 ore de sala pe saptamana si face. Deci mai exista si oameni care sunt inteligenti de 2 ori (iar el cu mintea chiar e de emigrat in Canada, nu de stat in Romanik, si-a facut viza dar nu prea mai vrea sa plece acum de dragul celorlalti big grin )
Bineinteles ca nu s-a lasat de sala la 75 kg, altfel revine de unde a plecat. E constient acum ca o face o obisnuinta, la cat ii cam place lui sa manance.

Insa nu merge asta la toata lumea. Eu am fost la sala cand aveam intre 16-18 ani. Iar atunci doar pentru exercitii ajutatoare de spate, ca aveam scolioza, asta pentru ca majoritatea kinetoterapeutilor isi luau concedii vara. Nu toata lumea merge ca sa faca "corp". De altfel, tipele cu care ma intersectez eu personal oricum nu sunt interesate de corp, dar evident ca nici cu burtoaca nu-i place nimanui. La cat mananc eu nu prea am sanse. happy Oricum eu am fost mai "slabanog" in cea mai mare parte a vietii. Eu nu merg acum la sala, dar am bicla pe care o omor prin IOR si pe la Tineretului aproape la 2 zile, din pacate mai rar prin trasee speciale de MTB departe de civilizatie, unde e cel mai fain. Si mai fac intinderi, abdomene si flotari in ultima vreme acasa la mine. La sala tot n-as merge in ziua de azi intrucat mi-e scarba de fauna de acolo. Asta cu "cocalari" tot de aici vine, fiindca la cum vin unii pentru selfie-uri bolnave si cu priviri de criminali, chiar ca nu pot sa agreez asa mediu.

| RAY a răspuns:

Ai dreptate inteligenta,caracterul,situatia sociala nu atrag sexul opus indiferent de sex, lipsa ambitiei, vointei in cazul meu cel putin, nu am motivatia necesara sa fac asta cred, si nu e vorba de sexul opus e vorba de sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Au trecut ani buni de atunci prieteno. Water under the bridge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De cati ani bantui pe aici?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Endo nu contează că a trecut cât a trecut.Ideea e că eu am aflat acest lucru citindu-te pe tin într-un post ceva mai recent.Deci dacă tu ți-ai adus aminte de acea întâmplare aici pe TPU după câțiva ani e clar că ți-o aminteşti tocmai pentru că te-a deranjat la acel moment şi ai considerat fals ceea ce acel tip ți-a scris, despre înfățişarea ta.
Oricum, înțeleg.Şi are sens întrebarea aici de față.Hai, gata, nu mai zic nimic că sunt fată şi nu am ce căuta aici :j.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De fix atâția de câți bântui şi tu.

| Drimmero a răspuns:

Daca vrei sa fii cat mai apreciat, trebuie sa-ti lucrezi si corpul automat, asta la sigur trebuie s-o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu e de apreciere. E vorba de sanatate. Ca atragi sexul opus, e doar un plus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce sa zic, sunt flatat ca cineva citeste ce scriu laughing. Ma refer altii in afara de aia care au intrebari si le raspund. Aia clar ma citesc,,, si injura in acelasti timp.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa fii sanatos si fara sa faci sala, daca iti mentii un corp cat de cat decent, dar daca stai toata ziua in pat si bagi doar kebab si hamburgeri, sa nu te astepti ca vei fii sanatos si cu un corp atragator.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Tu cum arati? Ai facut vreodata sala?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Arat ca un om normal, nici gras, si nici slab, pot sa zic ca arat potrivit, nu ma bate vantul pe strada si nici nu-mi trebuie usa de garaj ca sa pot intra intr-o incapere.

Nu am facut sala,, insa am mai facut si eu miscare pentru a ma forma putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Aha. Tin minte ca spuneai undeva la misto (desigur si zic desigur ca nu faci sala nu sa fac pe mitocanul ) ca nu ai grasime. Am ras sa fiu sincer. Mie mi/a luat ceva timp sa ajung la 8% grasime si sa ma mentin acolo.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident ca nu vorbeam serios... grasime in corp ai indiferent, grasime ai, fara ea esti schelete.

Nu am fost niciodata gras si nici nu o sa fiu, stiu sa ma mentin,, ce sa mananc, cat sport sa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bravo tie.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa ai putina vointa si atat, eu sunt multumit de mine, se putea si mai bine, dar nu ma simt complexat fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Putina pe dracu. Daca ai stii cati renunta dupa 2 saptamani sau luni, sunt patetici o gramada. Vor rezultate imediate. CHiar mi s/a facut mila de un patetic acum cateva saptamani aici pe site. Se plangea ca sunt multi la sala care vin dupa el si fac muschi mai repede si moare de ciuda. Deci el se ducea clar la sala doar ca sa arate mai bine cand isi face selfie, nu pentru el, pentru sanatatea lui. Cati prapaditi de genul am dat si eu, o gramada.

Răspuns utilizator avertizat