| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru baieti. DIn cand in cand mai vad un raspuns dat la misto pe aici " ca inteligenta nu conteaza, doar corpul " si chestii de genul. Multa ura si dispret pentru cei care au un corp lucrat. Si ma intrebam eu asa in mintea mea " Oare este asa de greu pentru astia sa isi miste curul ala puturos la sala 3 ore pe saptamana? 12 ore pe luna? Asa ar arata si bine pe langa faptul ca sunt inteligenti. De 2 ori mai bine. Dar nu, mai bine sa zica de cei care fac asta ca sunt cocalari nu ei mari putori ". Deci, va intreb eu pe voi acum, de ce nu mergeti la sala? Lenea e mare sau considerati ca doar "sufletul" conteaza?

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Total off topic (la intrebare oricum nu pot raspunde din moment ce nu-mi este adresata): Nu vezi ca fata s-a chinuit sa scrie un intreg roman emotionant despre ajutorarea reciproca in raspunsul ala? Din respect pentru timpul pe care l-a investit in a scrie aici in loc sa se duca sa imprastie ajutor pe site(ceea ce sigur isi dorea sa faca in loc sa-si exprime "inca o parte din credinte si personalitate" la intrebarea asta), ar fi trebuit sa-i oferi un premiu pentru noblete si pace. Just saying laughing

75 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Nu ma duc la sala pentru ca nu cred ca e nevoie.

Si pe langa as-ta, oameni-ii care s-e duk l-a sala sunt kokalari.

| RAY a răspuns:

Ai dreptate inteligenta,caracterul,situatia sociala nu atrag sexul opus indiferent de sex, lipsa ambitiei, vointei in cazul meu cel putin, nu am motivatia necesara sa fac asta cred, si nu e vorba de sexul opus e vorba de sanatate

| Drimmero a răspuns:

Daca vrei sa fii cat mai apreciat, trebuie sa-ti lucrezi si corpul automat, asta la sigur trebuie s-o faci.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu e de apreciere. E vorba de sanatate. Ca atragi sexul opus, e doar un plus.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa fii sanatos si fara sa faci sala, daca iti mentii un corp cat de cat decent, dar daca stai toata ziua in pat si bagi doar kebab si hamburgeri, sa nu te astepti ca vei fii sanatos si cu un corp atragator.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Tu cum arati? Ai facut vreodata sala?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Arat ca un om normal, nici gras, si nici slab, pot sa zic ca arat potrivit, nu ma bate vantul pe strada si nici nu-mi trebuie usa de garaj ca sa pot intra intr-o incapere.

Nu am facut sala,, insa am mai facut si eu miscare pentru a ma forma putin.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Aha. Tin minte ca spuneai undeva la misto (desigur si zic desigur ca nu faci sala nu sa fac pe mitocanul ) ca nu ai grasime. Am ras sa fiu sincer. Mie mi/a luat ceva timp sa ajung la 8% grasime si sa ma mentin acolo.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident ca nu vorbeam serios... grasime in corp ai indiferent, grasime ai, fara ea esti schelete.

Nu am fost niciodata gras si nici nu o sa fiu, stiu sa ma mentin,, ce sa mananc, cat sport sa fac.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bravo tie.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa ai putina vointa si atat, eu sunt multumit de mine, se putea si mai bine, dar nu ma simt complexat fizic.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Putina pe dracu. Daca ai stii cati renunta dupa 2 saptamani sau luni, sunt patetici o gramada. Vor rezultate imediate. CHiar mi s/a facut mila de un patetic acum cateva saptamani aici pe site. Se plangea ca sunt multi la sala care vin dupa el si fac muschi mai repede si moare de ciuda. Deci el se ducea clar la sala doar ca sa arate mai bine cand isi face selfie, nu pentru el, pentru sanatatea lui. Cati prapaditi de genul am dat si eu, o gramada.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te duci cu gandul sa-ti faci selfiuri pentru Facebook,, te duci degeaba, acolo trebuie sa te duci si sa tragi tare pentru tine, sa ai un program, in ziua de luni faci brate, marti faci piept si tot asa, trebuie treptat,, nu toate odata, graba strica treaba.

Sincer, m-as apuca si eu, dar in momentele astea chiar nu am timp de asa ceva, dar chiar mi-ar placea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu sunt baiat, dar nu m-am putut abtine...
Endo, ai o sala si ii faci reclama?
imi aduc aminte de o reclama auzita la radio,, Vrei sa te faci baiat mare, hai cu noi sa tragi la fiare'''
Doar intreb, sau va intreb, pe voi baieti... Muschii se pot lucra doar la sala?

| WithinShadows00 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Exact asa ma batea si pe mine gandul sa zic. De parca "the (only) way meant to be played" (nVidia) e sala.
Nu toata lumea care nu merge la sala e automat grasa si urata si cu boala pe aia care merg sa faca muschi. Adica e o generalizare groteasca.
De multe ori Endoryus da de inteles ca nimic nu-l afecteaza pe acest site ca repros/batjocura la adresa lui, ori eu vad ca mai tot timpul demonstreaza contrariul.

Si eu am mai ras mai demult pe site de unul care isi pusese la avatar doar spinarea de tanc lucrata la sala, dar nu radeam de spinarea lui daca tipul chiar nu era un idiot sinistru la cum posta de analfabet si prostalau si te injura ca la usa cortului. Bineinteles, nu l-a dus capul decat sa zica ca lumea e invidioasa pe corpul lui.

Mi se pare de un narcisism infect sa pui poze in care te etalezi ostentativ doar cu parti intime sau doar cu parti ale corpului cu care te mandresti in general si mai ai pretentia ca lumea sa te ia in serios. Dar nu, suntem frustrati, desi astia chiar merita facuti cocalari. E o diferenta de baza cand lucrezi la corpul tau pentru tine si nu pentru altii.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu am zis nicaieri ca muschii se fac DOAR la sala dar nu ai cum sa arati asa (las poza imediat ) doar dand la sapa si alergand.

https://www.google.it/......ps?/search

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer,nu ma incanta sa am un barbat langa mine plin de muschi, dar care sa nu stie sa schimbe un bec!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

De ce se fac mereu comparatiile astea, ma depaseste.

| Doub a răspuns:

Eu duc o viata sanatoasa si fac super sport

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Esti transexuala tu? Nu stiam ca esti baiat ///

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai aflat acum

| FoxyM a răspuns (pentru anonim_4396):

Tare asta

| GoldenZenith a răspuns:

rolling on the floor te-ai ținut de cuvânt.

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Cand spun ceva, ma tin de cuvant. Ghiceste tu acum la ce bat apropobatting eyelashes

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai sa îmi pun la încărcat globul de cristal. laughing
Habar nu am!

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Praf si pulbere.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cati pun mana pe o cazma ca sa planeze un pom si sa respire aer curat? cati pun mana pe sapa sa planeze flori prin parcuri, ca sa-si vindece bolile sufletesti? cati pun mana pe grebla ca sa nu se mai impiedice copii de gropile lasate de marlanii care joaca fotbal prin parcuri? scuze; ce spuneai de sala?winking laughing tongue

Răspuns utilizator avertizat
| syd a răspuns:

Doar sufletul conteaza si oricum am corp de semizeu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai mă, aşa mult te-a mişcat reply-ul acelui user care ți-a comentat pe alt cont de al tău unde aveai poză cu tine la avatar de ți-a scris că arăți ca un cocalar? Doar că ai muşchi? Really? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Au trecut ani buni de atunci prieteno. Water under the bridge.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De cati ani bantui pe aici?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De fix atâția de câți bântui şi tu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce sa zic, sunt flatat ca cineva citeste ce scriu laughing. Ma refer altii in afara de aia care au intrebari si le raspund. Aia clar ma citesc,,, si injura in acelasti timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Endo nu contează că a trecut cât a trecut.Ideea e că eu am aflat acest lucru citindu-te pe tin într-un post ceva mai recent.Deci dacă tu ți-ai adus aminte de acea întâmplare aici pe TPU după câțiva ani e clar că ți-o aminteşti tocmai pentru că te-a deranjat la acel moment şi ai considerat fals ceea ce acel tip ți-a scris, despre înfățişarea ta.
Oricum, înțeleg.Şi are sens întrebarea aici de față.Hai, gata, nu mai zic nimic că sunt fată şi nu am ce căuta aici :j.

| AndreiWeisz a răspuns:

Eu unul merg la sala laughing

Răspuns utilizator avertizat
| suntsuper a răspuns:

Cat de asertiv

| suntsuper a răspuns:

Serios acum tu esti nervos pe cineva de aici de pe TPU, si nu stii cum sa-i atragi atentia decat prin intrebari dintr-astea "nervoase"?

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Serios acum, nu ai gasit alta intrebare unde sa debitezi prostii?

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu ai gasit alt loc unde sa iti versi frustrarile?

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Cum bine zice coNquina, mai stiti sa folositi alt cuvant in afara de frustrat/frustrari? Nu. La iq/ul vostru de maimuta. Fugi si mai fa o poza la buci ca oricum asta e punctul culminant Al existentei tale

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

E tot una daca folosesc cuvantul "frustrari" sau un altul, stii foarte bine la ce ma refer indiferent de cuvinte. daca ai o stare de nervozitate si esti suparat pe ceva anume, repede vii si scrii o intrebare despre asta pe TPU, ca sa iti exprimi inca o parte din credinte si personalitate, ca doar cei de aici trebuie sa aiba o imagine cat mai ampla asupra persoanei tale. eu una sunt de acord cu ce ai spus tu in intrebare, dar ce rost avea sa postezi asta aici? toti sunteti asa de ironici si nervosi pe site-ul asta mai nou, va e greu doar sa ii ajutati pe altii si sa cereti ajutor cand aveti nevoie? continutul intrebarii tale e bun, dar felul in care l-ai prezentat ma face sa te cred o persoana plina de nervi si tulburari, care isi invarte o mare parte din existenta in jurul a ceea ce cred cei de pe TPU despre el/ea. e pacat. de asta cea mai vizitata categorie e Conversatii, fiindca toti vrem sa vorbim despre noi, ne place sa raspundem la intrebari care ne cer parerea despre ceva, ne place sa ne prezentam credintele in fata celorlalti si sa ne formam o imagine. poate ca ar trebui multi dintre voi sa va amintiti ca adevaratul scop al site-ului e sa ajuti, nu discutatul sau raspunsurile ironice. inainte sa mai pui intrebari ca si asta, gandeste-te daca chiar e nevoie sa o faci, daca chiar ai nevoie de o lamurire, sau e doar ceva la care tu inauntrul tau deja stii raspunsul.

| RAY a răspuns (pentru suntsuper):

De ce te folosesti de stiinta daca esti de acord cu cineva care isi bate joc de stiinta? vad acolo un telefon in avatar aia e stiinta

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

"va e greu doar sa ii ajutati pe altii" Faci asa ceva la inceput dar cand vezi ca esti luat de prost, incepi sa nu mai dai 2 bani pe nimeni. Cam asa a fost cu mine, habar nu am la restul. Cat despre restul, bla bla bla.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Logic, "bla bla bla". nici nu ma asteptam la altceva. voi astia gen tu, ray si drimmero sunteti buni de gura pana va reproseaza cineva ceva, va descurcati doar in cercul vostru. mersi de confirmare

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Cu placere!

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Celui care a cautat cuvantul "frustrat" pe TPU si a dat de raspunsuri de ale tale, in care ii numeai pe altii frustrati, nu-i raspunzi?

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Nu dormi la noapte daca nu stii, este?

| anonim_4396 explică (pentru AnastasiaK):

Acum clar nu mai doarme la noapte laughing

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu mi-ai reprosat mie ca am folosit un cuvant care apare in repertoriul tau mult mai des decat in al meu.tocmai pentru ca tu esti axat pe discutii care sa vizeze pe alte persoane, si in care sa le numesti "frustrate". pe langa faptul ca pari complexat si plin de nervi, mai si iti proiectezi asupra altora insecuritatile.

"iq de maimuta"

| Drimmero a răspuns (pentru suntsuper):

Ce treaba are drimmero aici? Eu ce-am facut ca nu inteleg inspre ce bati tu, ia fa-ma sa inteleg,, nici nu te cunosc pe tine.

| suntsuper a răspuns (pentru Drimmero):

Te-am vazut pe site de mai multe ori facand off-topic, nu e nevoie sa te cunosc ca sa imi dau seama ca si pentru tine site-ul e prilej de discutii, si nu ce ar trebui sa fie

| Drimmero a răspuns (pentru suntsuper):

Si pe langa asta n-ai mai observat ca ajut si unde pot si ma pricep?

| lamwyeeeeeee a răspuns (pentru anonim_4396):

Au uitat sa slobozesti o droaie de galbejiti veseli. hepatytosyy jucausi mereu te ajuta sa treci peste momentele in care te faci de ras

| AnastasiaK a răspuns (pentru suntsuper):

Din moment ce mi s-a terminat popcornul imaginar pe care-l savuram in timp ce va lecturam raspunsurile, imi voi intra in rolul de bagatoare in seama:

1. Dupa raspunsul tau ultra emotionant de la aceasta intrebare, m-am uitat un pic printre celelalte raspunsuri ale tale si am observat ca una dintre ocupatiile tale este sa faci off topic la intrebarile puse de cei pe care ii acuzi ca fac off topic.

2. Daca esti asa de preocupata in a-i ajuta pe cei de pe site, nu vad cum de ai timp sa stai la discutii pe aici. Nici n-ai idee cate intrebari fara raspuns sunt pe site care te asteapta pe tine.

3. Ma bucur ca ai inteles tu scopul site-ului si ai gasit un grup care nu l-a inteles, iar din dorinta ta de ajutorare acum te dedici cauzei de a-i ajuta sa inteleaga. Ce suflet nobil! Ai observat ca site-ul are oracol? Intr-adevar, se vede clar ca este descurajata interactiunea intre utilizatori, nu? laughing

4. Legat de cei pe care ii acuzi ca fac off topic: din cate am vazut eu, discutiile apar la intrebarile lor, nu? Adica nu i-am vazut pe niciunul incepand sa converseze pe la intrebarea unuia cu care n-au nicio legatura...cum faci tu acum(si eu in momentul asta, ce-i drept).

5. Intamplarea face ca tu si Endoryus mi-ati raspuns amandoi la una dintre intrebari. Raspunsul lui avea legatura cu ce intrebasem eu, al tau nu. Ironic, nu? In fine, tin minte ca m-ai acuzat ca as avea ceva cu tine. Presupun ca ma vei acuza din nou de acelasi lucru.

As mai putea continua sa scriu, dar decizia de a-ti raspunde am luat-o din lipsa de ocupatie, iar intre timp mi-am gasit ocupatie. O seara frumoasa!

| suntsuper a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu avea legatura? pai si intrebarea ta nu era cumva legata de subiectul saritul corzii vs. jogging, ti-am raspuns eu despre altceva? ca te tot legi de asta, si nu te-ai multumit cu explicatia pe care ti-am dat-o atunci

legat de faptul ca le-am reprosat ca tot fac off-topic, nu vad de ce simti(si tu) nevoia sa fii atat de ironica, nu e nevoie.
nu-mi amintesc sa fi facut off-topic in afara acestor 2 ocazii, cu Ray si Endoryus. voiai sa le scriu la privat? bine, alta data le scriu la privat, sa nu mai fie problema ca fac off-topic la intrebarile la care, vorba ta, ei singuri isi fac.
daca consider ca scopul site-ului e a-i ajuta pe ceilalti si nu varsarea de nervi sau chat-ul, asta nu inseamna ca trebuie sa-mi petrec tot timpul raspunzand la intrebari pe TPU. oricum mai bine de 80% din raspunsurile mele nu pot fi considerate off-topic, deci ceea ce spui tu cade din start. si daca am facut si eu acum, "tot raul spre bine", nu?

apropo, ce treaba au oracolele cu interactiunea dintre membri?

| suntsuper a răspuns (pentru Drimmero):

Nu m-am uitat la Raspunsurile tale. zic din ce mi-a sarit in ochi cand intram pe unele intrebari

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Nu ti/am spus ca esti o maimuta ca folosesti un anumit cuvant, te fac maimuta pentru ca il folosesti fara cap. "mai si iti proiectezi asupra altora insecuritatile. " laughing rolling on the floor) M/ai dat naiba nu gluma. Toti sunte/ti mari psihologi pe aici sa nu va deochi. De aia picati bac/ul cu brio si nici carnet nu sunteti in stare sa luati vai de mine, si/a gasit cine sa spuna asa prostii. Si inca o data sa moara suparatii de ciuda laughing rolling on the floor)

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Dovada ca am folosit cuvantul ala "cu cap", e faptul ca esti asa ipocrit incat acuzi pe altii de ceva ce chiar tu faci, si cand isi da lumea seama de asta, o dai la intors. si despre ce bac, carnet zici acolo? abia am 16 ani.

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Vorbeam in general o tu aia inteligenta si mare psiholog. Am zis "De aia picati bac/ul cu brio si nici carnet nu sunteti in stare sa luati". Am vorbit mereu la plural, nu singular, nu iti era adresata tie specific. Repet. Inteligento.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cui i-ai dat reply, nu mie? si folosind "picati", "luati', "nu sunteti", nu cumva ma includeai si pe mine? iar o dai la intors?
vorbeai la general, de ce? nu e bine sa generalizezi, ma indoiesc ca stii tu ce studii au membrii site-ului.cumva iar iti versi FRUSTRARILE? inca nu mi-ai zis cum si de ce as fi folosit cuvantul ala "fara cap".

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Eu doar prevedeam viitorul. O persoana inteligenta nu are avatar ca al tau. Ori esti piti ori moarta dupa atentie. Una inteligenta stie si cu o plapuma pe ea sa fie atractiva. NU trebuie sa isi arate bucile sau sanii ca sa atraga priviri. Ceva care una proasta sau piti, nu stie. Revenind."ma indoiesc ca stii tu ce studii au membrii site-ului" Ma bazam pe ce am citit in trecut. Pana acum 2 sau 3 ani imi placea sa citesc un ziar romanesc ( online) si mereu vedeam cum mai mult de 60% ( daca nu chiar mai multi ) picau bac/ul cu brio. Avand in vedere majoritatea intrebarilor de aici, nici nu ma mir si nici nu cred ca acel numar s/a schimbat (ma refer acum si la inteligenta copiiilor ). "cumva iar iti versi FRUSTRARILE?" Desigur, greselile altora sunt frustrarile mele. Iar imi e ciuda pe inteligenta ta, ce sa zic. Prima oara eram nervos, dupa frustrat dupa nesigur pe mine. Continua sa raspunzi. Vreau sa vad daca ce zicea Einstein despre prostie e adevarat. ADica " ca nu are limita.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis de altii ca sunt prosti ca recurg doar la cuvantul "frustrat" prima data. a iesit la iveala ca tu o faceai mai mult. ai ignorat complet si ai zis ca de fapt era vorba de felul in care il folosesc altii. nu ai zis de ce nu l-as fi folosit bine inca. ai asumat ca as fi avut o varsta mai inaintata, doar pe baza mesajelor mele. presupun ca indirect ai admis ca de fapt sunt foarte "inteligenta"( cum o spui tu ironic), asta pentru faptul ca pot sa iti arat ca e inutil sa incerci sa te ascunzi dupa deget si sa imi rastalmacesti cuvintele. ai facut si continui sa faci generalizari stupide, iar intrebarea ta e facuta mai mult sa atace sau sa discrediteze pe altii, punandu-te pe tine mai presus. si da, cireasa de pe tort. ai dat funda unui raspuns total off topic, pentru simplul fapt ca ti se lua apararea, sau mai bine zis, eram eu atacata in el.

si totusi eu sunt cea care am folosit cuvantul "frustrat" cand m-am referit la tine, fara cap.

nu stii de ce sa te mai legi si treci la atacuri fata de poza care mi-am pus-o la avatar? pot sa ma dsscurc la cel mai bun liceu din judetul meu si sa si imi fac poze ca asta. care e problema ca o fac? te enerveaza?

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Bai baiatule dar la tine chiar nu are limita, tot raspunzi rolling on the floor. Bine. Imi amintesc doar un raspuns, cand o faceam pe donnaalba frustrata. O baba nebuna care iti da ignore la prima ocazie care nu esti de acord cu ea. Ti se pare ca ti/am dat tie ignore, ca am fost la fel ca ea, un frustrat? Nope, nu cred. "sau mai bine zis, eram eu atacata in el" Da, si nu am facut/o subtil fara sa te prinzi. Chiar am spus, " acum clar nu o sa mai doarma la noaptea". Nu as vrea sa crezi ca ma ascundeam cumva de tine, doamne fereste. Asta ar mai trebuii. Sa ma ascund de un copil. " pot sa ma dsscurc la cel mai bun liceu din judetul meu" Mda, si eu am terminat MIT/ul la 8 ani. CEEEE? NU MA CREZI? De ceeeeeee. Revenind, "te enerveaza?". Nu. Prostia nu ma enerveaza. Basinile de crescuti in fund ( acum chiar nu ma refer la tine pentru ca nu cunosc asta la tine ) ma enerveaza.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa ma crezi ca sunt la cel mai bun liceu din judetul meu, cum nici tu nu trebuie sa faci generalizari nefondate la adresa unei persoane. tu ai fost primul care le-a facut, deci daca nu ii crezi pe altii, nu te astepta sa fii luat in serios nici tu.

cauta pe TPU cuvantul "frustrat" si o sa vezi daca dai scroll destul de jos ca ai folosit cuvantul mai mult ca mine, in afara acestei conversatii. nu e nevoie sa iti amintesti, ti-a pus cineva link aici, nu l-ai deschis?

si ce relevanta are ca ai facut-o pe fata? ideea e ca ai dat funda unui raspuns care nu avea legatura cu intrebarea ta doar din FRUSTRARE. altfel ai fi dat acea funda cuiva care chiar s-a chinuit sa iti raspunda pe subiectul intrebarii tale.

zi-mi odata, cum am folosit acel cuvant "fara cap"? te tot intreb de cateva raspunsuri si nu-mi explici

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

"nu te astepta sa fii luat in serios nici tu" Nu am avut niciodata pretentia la asa ceva. Nu cred ca am insinuat vreodata contrariul."altfel ai fi dat acea funda cuiva care chiar s-a chinuit sa iti raspunda pe subiectul intrebarii tale. " Eu dau cui am eu chef funda, nu ma iau dupa regulile site/ulu sau ale tale sau alte altcuiva. " te tot intreb de cateva raspunsuri si nu-mi explici" Tu esti chiar intr/o doaga sau te prefaci. Ti/am zis si mai sus. Repet. "Imi amintesc doar un raspuns, cand o faceam pe donnaalba frustrata. O baba nebuna care iti da ignore la prima ocazie care nu esti de acord cu ea. Ti se pare ca ti/am dat tie ignore, ca am fost la fel ca ea, un frustrat? Nope, nu cred" Eu l/am folosit cu cap, tu ai facut/o doar ca sa spui ceva, sa ai motiv sa te bagi in seama. Nu vad frustrarea asta a mea. Dar tu vezi ceea ce vrei sa vezi, presupun. Ti s/a pus pata. Tare sunt curios de ce laughing. Posibil ai pus botul ca nu ti.am bagat primul post in seama, naiba stie.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca nu recurgi la ignore nu inseamna mare lucru. ai recurs la insulte si replici ironice, pe langa faptul ca ai rastalmacit ce ai zis tu si ce am zis eu doar ca sa iasa in favoarea ta, sperand ca nimeni nu va observa, contrazicandu-te.

asadar din nou, cum am folosit cuvantul "frustrat" fara cap/doar ca sa zic ceva?
eu asta am intrebat, ce ai raspuns tu nu are nici o legatura. si din topicul asta pare din ce in ce mai mult ca de fapt am avut dreptate cand te-am numit asa

| anonim_4396 explică (pentru suntsuper):

Deci e a 2 sau 3 oara deja cand iti zic si tot intrebi. E clar. Ai probleme. Aici recunosc ca am fost eu prost ca mi/am batut atata capul. Trebuia si al 2 post sa il ignor.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai zi o data si de data asta clar, fara sa o dai la intors, ca "tu ai zis-o ca sa te bagi in seama" nu are sens decat in mintea ta. presupun ca dupa criteriul asta iti faci si "regulile tale", de asemenea
scuze endoryus, dar adultii ofera explicatii si isi asuma raspunderea pentru ce zic. ai bac ai carnet, mai mare rusinea

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Total off topic (la intrebare oricum nu pot raspunde din moment ce nu-mi este adresata): Nu vezi ca fata s-a chinuit sa scrie un intreg roman emotionant despre ajutorarea reciproca in raspunsul ala? Din respect pentru timpul pe care l-a investit in a scrie aici in loc sa se duca sa imprastie ajutor pe site(ceea ce sigur isi dorea sa faca in loc sa-si exprime "inca o parte din credinte si personalitate" la intrebarea asta), ar fi trebuit sa-i oferi un premiu pentru noblete si pace. Just saying laughing

| P4rAd0x a răspuns:

Salut. Eu unul nu merg la sala pentru ca presupun ca nu am nevoie. Am mai mers, dar momentan pur si simplu alerg cam in fiecare seara. Personal n-am nicio problema cu cei care au corpul lucrat.

| WithinShadows00 a răspuns:

Am un coleg la munca care de la 140 kile a ajuns la 75 in nici macar 1 an de zile, doar calculand numarul de calorii zilnic si chiar 3 ore de sala pe saptamana si face. Deci mai exista si oameni care sunt inteligenti de 2 ori (iar el cu mintea chiar e de emigrat in Canada, nu de stat in Romanik, si-a facut viza dar nu prea mai vrea sa plece acum de dragul celorlalti big grin )
Bineinteles ca nu s-a lasat de sala la 75 kg, altfel revine de unde a plecat. E constient acum ca o face o obisnuinta, la cat ii cam place lui sa manance.

Insa nu merge asta la toata lumea. Eu am fost la sala cand aveam intre 16-18 ani. Iar atunci doar pentru exercitii ajutatoare de spate, ca aveam scolioza, asta pentru ca majoritatea kinetoterapeutilor isi luau concedii vara. Nu toata lumea merge ca sa faca "corp". De altfel, tipele cu care ma intersectez eu personal oricum nu sunt interesate de corp, dar evident ca nici cu burtoaca nu-i place nimanui. La cat mananc eu nu prea am sanse. happy Oricum eu am fost mai "slabanog" in cea mai mare parte a vietii. Eu nu merg acum la sala, dar am bicla pe care o omor prin IOR si pe la Tineretului aproape la 2 zile, din pacate mai rar prin trasee speciale de MTB departe de civilizatie, unde e cel mai fain. Si mai fac intinderi, abdomene si flotari in ultima vreme acasa la mine. La sala tot n-as merge in ziua de azi intrucat mi-e scarba de fauna de acolo. Asta cu "cocalari" tot de aici vine, fiindca la cum vin unii pentru selfie-uri bolnave si cu priviri de criminali, chiar ca nu pot sa agreez asa mediu.

| Ciclovan_Darian_1994 a răspuns:

Mersul la sala nu ajuta daca esti urat, chiar cu atat mai mult daca "sufletul" este la fel de urat.Nu e vorba de lene, e vorba de timp in ce ma priveste.Mergeam 4 zile pe saptamana, o ora jumatate pe zi, insa nu am mai avut cand din cauza scolii.Trebuia renuntat la ceva si..aia a fost.Am intentia sa reincep cat mai curand totusi, si recomand tuturor sa faca la fel.